Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Areszt za kradzież i włamanie

Stróże prawa z jastrzębskiej komendy wytropili i zatrzymali 36-latka, który w autobusie komunikacji miejskiej ukradł telefon nieletniej oraz dopuścił się kradzieży rozbójniczej w sklepie spożywczym.

Areszt za kradzież i włamanie

W czwartek, 12 maja do jastrzębskiej komendy zgłosiła się kobieta, która powiadomiła oficera dyżurnego o kradzieży telefonu komórkowego córce, stanowiącą jej własność. Okazało się, że w czasie gdy nieletnia jechała autobusem i korzystała z telefonu, podszedł do niej jeden z pasażerów i zabrał jej telefon wraz z kartą bankomatową. Dziewczynka nie zdążyła zareagować, ponieważ autobus zatrzymał się na przystanku, a mężczyzna wykorzystał moment i wyszedł z autobusu.

Jastrzębianka pełna obaw ruszyła za złodziejem, nie zamierzała oddać telefonu „bez walki”, jednakże zrezygnowała z dalszego pościgu, gdy mężczyzna wszedł w teren zalesiony. Śledczy szybko ustalili, że kradzieży mógł dokonać 36-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju i rozpoczęli jego poszukiwania. Dzień później ten sam mężczyzna w jednym ze sklepów spożywczych dopuścił się kradzieży artykułów spożywczych, a uciekając, groził pozbawieniem życia pracownikowi sklepu. W piątek wieczorem, 13 maja zatrzymali zaskoczonego mężczyznę.

Policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratora, a następnie przed oblicze sądu. Mężczyzna łącznie usłyszał 9 zarzutów, między innymi za zniszczenia, kradzieże, kradzieże z włamaniem, kradzieży rozbójniczej. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi mu 10 lat więzienia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obywatelka24 (91.204. * .100) 16.05.2022 16:14

Pokazać gębę złodzieja !