Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nastolatkowie weszli do budynku grożącego zawaleniem. Jeden z nich został ranny

Na początku maja miało miejsce niebezpieczne zdarzenie. Otóż kilka niepełnoletnich osób weszło na teren posesji zlokalizowanej pomiędzy terenem szybu Leon III, a terenem nieczynnej bocznicy kolejowej graniczącej z Domem Orkiestry od ronda przy ul. Mickiewicza do ul. Ofiar Terroru. Na terenie tym znajdują się w bardzo złym stanie technicznym budynki poprodukcyjne grożące zawaleniem.

Nastolatkowie weszli do budynku grożącego zawaleniem. Jeden z nich został ranny
fot. UM Rydułtowy,
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Grunt jest własnością Skarbu Państwa, który oddał go w użytkowanie wieczyste Spółce BUDKOP do której należą zlokalizowane tam budynki. Nielegalnie przebywająca tam jedna z osób uległa bardzo groźnemu wypadkowi, który mógł skończyć się poważnym złamaniem, a nawet utratą życia. Jednak dzięki bardzo szybkiej interwencji Państwowej Straży Pożarnej z Rydułtów nie doszło do nieszczęścia.
fot. UM Rydułtowy
Urzędnicy Ratusza zgłosili sprawę do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wodzisławiu Śląskim oraz powiadomili Skarb Państwa, jako właściciela gruntu, o incydencie podkreślając konieczność zabezpieczenia budynków przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Teren ten jest ogrodzony wysokim betonowym płotem na którym widnieją tablice ostrzegawcze. Wchodząc tam zagrażamy własnemu zdrowiu, a nawet życiu.
fot. UM Rydułtowy

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].