Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

U sąsiadów więcej drzew

Pietrowice Wielkie, to gmina w powiecie raciborskim, w której lasy stanowią zaledwie 4 procent powierzchni. Samorząd uznał, że czas zmienić ten stan. Do akcji zalesiania gminy wójt Andrzej Wawrzynek w piątek 8 kwietnia, zaprosił Lasy Państwowe i Zakład Nasienno-Rolny Danko z Modzurowa.

U sąsiadów więcej drzew
Drzewa sadzono na terenie użyczonym przez Zakład Nasienno-Rolny Danko
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Drzewa we wsi Krowiarki, sadzili uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, chociaż dorosłym uczestnikom również nie można odmówić zaangażowania. Drzewa sadzono na terenie użyczonym przez Zakład Nasienno-Rolny Danko.

– Akcję zalesiania gminy zainicjowaliśmy sadzeniem 200 drzew. Wśród sadzonek znalazły się brzozy, olchy, wiązy, ałycze, grusze, jabłonie i jarzębiny – wylicza Damian Sieber, dyrektor Regionalnej Dyrekcji lasów Państwowych w Katowicach.

W trakcie sadzenia drzew jeden z radnych przypomniał, że dokładnie w tym miejscu gdzie odbywa się akcja, był aż do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku staw.

Jak zapewnił Andrzej Wawrzynek, wójt gminy Pietrowice Wielkie, nasadzeń doczekają się kolejne sołectwa. Między innymi Lekartów i Samborowice, gdzie trwa w tej chwili scalanie gruntów.

(eco)


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~jestemrad (188.137. * .64) 10.05.2022 23:24

@drrwal ale wyjść nie ma gdzie... chyba, że chcesz spacerować po polu z rzepakiem czy kapustą... Szanuję rolników dzięki którym mam co jeść ale współczuję im mieszkać w takiej bezdrzewnej okolicy.

~drrwal (188.137. * .64) 10.05.2022 17:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

jestemrad-Bo to gminy rolnicze a Katowice posiadają ogromny zasób lasów Państwowych, podobnie jak Kobiór czy Gliwice oraz Rybnik, co w tym dziwnego że mają więcej zieleni, mają za to mniej rzepaku,pszenicy i innych zbóż,mniej bydła, trzody chlewnej ,czyli rolnictwa dzięki którego masz co jeść

~jestemrad (188.137. * .64) 10.05.2022 11:17
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Za wyjątkiem Nędzy i Rud, wszystkie gminy SRC są delikatnie mówiąc pozbawione zieleni. Jest jej tam drzew niż np. w Katowicach.