Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacy z gminy Gorzyce rozpoczęli Dni Ochrony Przeciwpożarowej [ZDJĘCIA]

W sobotnie popołudnie odbył się tradycyjny przejazd samochodów ratowniczo-gaśniczych rozpoczynający Dni Ochrony Przeciwpożarowej.

Strażacy z gminy Gorzyce rozpoczęli Dni Ochrony Przeciwpożarowej [ZDJĘCIA]
Kolumna samochodów ratowniczo-gaśniczych podczas rozpoczęcia Dni Ochrony Przeciwpożarowej w gminie Gorzyce fot. F. Kamczyk

Najpierw strażacy spotakali się pod remizą OSP Turza Śląska. Kolejnym punktem programu był przejazd wozami pożarniczymi przez sołectwa Gorzyc. Jest to tradycyjnie pierwszy etap świętowania. W tym roku trasa rozpoczęła się z Turzy Śląskiej i przebiegała przez Czyżowice, Gorzyce, Gorzyczki, Uchylsko, Olzę, Bluszczów, Rogów i Bełsznicę, gdzie nastąpiło zakończenie imprezy. W kolumnie uczestniczyło 15 samochodów.

Na trasie zostały przeprowadzone rozgrywki pomiędzy strażakami, które odbyły się przy remizach OSP w Czyżowicach, Gorzyczkach, Uchylsku i Bluszczowie.

Zakończenie obchodów będzie miało miejsce w sobotę 14 maja w Gorzycach. O godz. 15.00 w kościele parafialnym pw. Anioła Stróża, zostanie odprawiona Msza święta w intencji strażaków i ich rodzin, a następnie przy remizie OSP w Gorzycach odbędzie się uroczysty apel z wręczeniem odznaczeń i wyróżnień zasłużonym strażakom.

Organizatorem tego wydarzenia jest Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gorzycach.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].