Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezydent Polowy w sprawie faktury za audyt w Unii Racibórz: wszystko zgodnie z umową

Włodarz odniósł się do interpelacji Anny Szukalskiej i radnych klubu Niezależnych Michała Fity, w której zarzucono Polowemu, że zapłacił audytorowi, choć rajcy nie zobaczyli na sesji raportu i nie uzyskali odpowiedzi na swoje pytania.

Prezydent Polowy w sprawie faktury za audyt w Unii Racibórz: wszystko zgodnie z umową
Radna Anna Szukalska kolejny rok twierdzi, że miejska spółka Unia źle funkcjonuje. Prezydent Dariusz Polowy nie widzi w działalności spółki nic niepokojącego
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Przedstawiciel Fundacji Polski Instytut Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w Opolu według autorki interpelacji nie był w stanie udzielać odpowiedzi na pytania oraz uwagi radnych. - W związku z tym, na jakiej podstawie wypłacono wykonawcy wcześniej wynagrodzenie z tytułu zawartej umowy? Nie zrealizował jej zapisów - zaznaczyła w interpelacji A. Szukalska i radni Niezależni Michała Fity.

Przy okazji radna przypomniała, że umowę na przeprowadzenie audytu prezydent zawarł w marcu 2021 roku, a radni otrzymali sprawozdanie na temat sytuacji Unii dopiero w marcu 2022 roku.

Pobierz Interpelacja Niezależnych.pdf (format pdf, rozmiar ~94.48 k)

Prezydent Polowy wskazał w odpowiedzi, że to komisja rewizyjna podała do wyboru 4 audytorów, a jako pierwszą - Fundację Polski Instytut Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w Opolu.

- Pani Anna Szukalska, jako przewodnicząca komisji rewizyjnej przesłała propozycje do zapytania ofertowego. Zapytanie ofertowe zostało wysłane do firm w dniu 22.01.2021 r. Następnie firmy, które złożyły oferty, zaproszono do negocjacji - przypomina prezydent Raciborza.

Negocjacje odbyły się 10 lutego 2021 r. Uczestniczyły w nich przedstawicielki Komisji Rewizyjnej - Anna Szukalska i Ludmiła Nowacka. Wybrano ofertę Fundacji Polski Instytut Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w Opolu.

W kwestii rocznego terminu realizacji umowy włodarz wyjaśnił, że umowę trzykrotnie aneksowano i za ostateczny termin realizacji przyjęto 28 lutego 2022 roku.

Pobierz Odpowiedź prezydenta.odt (format odt, rozmiar ~56.58 k)

Włodarz nie zgadza się z Anną Szukalską, że nie było raportu dla radnych.

- 23 lutego odbyła się prezentacja raportu. Prezentacji dokonał audytor p. Robert Czekaj. Prezydent Miasta złożył swoje uwagi, które w formie pisemnej zostały przekazane audytorowi. 28 lutego poprawiona wersja została przedstawiona prezydentowi miasta. 1 marca został sporządzony protokół, który podpisały obie strony umowy tj. prezydent miasta w imieniu zamawiającego i p. Robert Czekaj w imieniu wykonawcy - wyjaśnił Dariusz Polowy.

Podobnie odnosi się do zarzutu, że audytor otrzymał za szybko swoje wynagrodzenie z urzędu miasta.

- Złożoną przez audytora fakturę przedłożono do Wydziału Finansowego w dniu 23 marca celem dokonania przelewu. W świetle powyższego uznać należy, iż faktura została uregulowana zgodnie z zapisami umowy - dodaje prezydent.

Ludzie

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

15 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Qwertyuiop (84.241. * .32) 08.05.2022 08:17

Piotr Generalczyk. Generalnie Piotry wiodą prym :)

~Qwertyuiop (84.241. * .32) 08.05.2022 08:14

Piotr Morka, Piotr Żurawik.

~PiesNaSiatkę (46.134. * .223) 07.05.2022 22:11

Wyniki sportowe… hahaha. Kto niby w Raciborzu ma wyniki? Justyna tu nie trenuje, a reszta to szkółki komercyjne udające stowarzyszenia, które istnieją po to by trenerzy mogli dorabiać… Kto z nich trafił do relacji telewizji innych niż skrót w kablówce? Żarty jakieś…

~Zportowykibic (5.173. * .53) 07.05.2022 18:30

A dlaczego niby uniia ma być traktowana wyjątkowo i dostawać tyle kasy kosztem innych klubów sportowych,które mają znacznie więcej osiągnięć,lepsze organizację itd ...

~kibicunii (46.204. * .147) 06.05.2022 23:36
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Dlatego niech Pani Szukalska stanie bezpośrednio do konfrontacji z kibicami, rodzicami, trenerami Unii. Niech im Pani wyjaśni swoje podejrzenia, uprzedzenia.... zapraszamy. Myślę, że oficjalne zaproszenie wkrótce dla Pani się pojawi

~kibicunii (46.204. * .147) 06.05.2022 23:33
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"tak prawda", jestem rodzicem. Ankiety nie dostałem. Natomiast rozmawiamy ze sobą i wszyscy twierdzą jedno - w Unii jest lepiej, do ideału daleko ale wiemy też, że Pani Szukalska i Pan Labus chcą zniszczyć Unię i pozbawić dzieci możliwości treningu. Niech mają odwagę i przyjdą pogadać na trening z rodzicami, niech wyjaśnią co nie funkcjonuje, niech przyjdą na mecz, niech pogadają z rodzicami. Co, brak odwagi? Może zrobimy taką ankietę ? Odpowiedz A, czy popierasz Szukalską i Labusa w w stawianych zarzutach wobec Unii? Odpowiedz B Szukalska i Labus na zawsze powinni opuścić Racibórz bo szkodzą temu miastu. I ustalamy że wyniki ankiety realizujemy. To co?

~BabsztylomNiet (46.134. * .108) 06.05.2022 21:17
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Oszukalska nie dostała potwierdzenia swoich tez i oskarżeń to i płacić nie chce. Taka chytra baba z Radomia…

~justyna78a (37.120. * .150) 06.05.2022 17:13
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Biedna pani Anna pan audytor ją rozczarował bo okazało się że pani Anna nie może nim sterować jak Lenkiem, Fitą czy Czernerem.

~TAKAprawda (178.239. * .67) 06.05.2022 16:17
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Audyt wykazał ze radna Szukalska bezprawnie wydała publiczne pieniądze na komisje rewizyjne. Ta kobieta nie ma wstydu czy uważa mieszkańców za idiotow?

~Dno1 (89.37. * .171) 06.05.2022 16:15
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Hehehe audytor robiący ankietę wśród rodziców i kibiców. Z kim ja tu siedzę?

~takaPRAWDA (78.31. * .146) 06.05.2022 14:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Hejterzy, przeginacie z hejtowaniem na radną. Dobrze wiecie, że do spółki Unia, która ma zajmować się rozwojem piłki nożnej w mieście, uwag jest mnóstwo, od samego początku istnienia tej spółki Polowego. Zapytajcie rodziców dzieciaków, którzy w Unii grają i trenują. Ciekawe czy audytor zrobił ankietę, którą wypełnili rodzice i kibice Unii. Wiem, wiem..... hejtrzy są od hejtowania.

~Agusia777 (146.70. * .68) 06.05.2022 14:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Radna Szukalska jak zawsze bardzo aktywna tylko wyników brak. Przeszkadzanie Polowemu nie jest sukcesem w oczach mieszkańców

~Trustme (92.118. * .91) 06.05.2022 14:16
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pani radna kolejny raz się ośmiesza. Ile razy jeszcze Polowy musi wyjaśnić opozycje przed sądem. Pani Aniu dziękujemy za przepalanie miejskich pieniędzy na polityczną wojnę.

~Nibynicsieniestalo (91.231. * .99) 06.05.2022 14:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Przecież u Polowego wszystko jest zawsze ok.Ok jest ze zapłacił 25 tys Wacławczykowi za dzieło bez wartości dla tego miasta,ok że pl.Dlugosza nic nie zrobił,ok.ze na Unię pompuje kasę kosztem innych klubów sportowych,a spółka zadłużona,ehhhh szkoda tego miasta....

~WszyscyZdrowi (45.152. * .118) 06.05.2022 14:00
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Szukalska wybrała i zaakceptowała audytora ale pech chciał że wynik audytu poszedł nie po jej myśli. Teraz domaga się nie płacenia za wykonaną pracę. Myśle że mieszkańcy nie powinni pani radnej płacić diet bo jej praca nic nie wnosi.