Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl.: była uważana za jedną z najgorszych dróg, teraz będzie równa jak stół

Dziura na dziurze i dziurą pogania. Tak można było jeszcze niedawno powiedzieć o zniszczonej ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. W końcu pierwszy z jej odcinków jest właśnie na ukończeniu.

Ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl.: była uważana za jedną z najgorszych dróg, teraz będzie równa jak stół
- Jest szansa, że droga zostanie otwarta dla kierowców w najbliższy piątek - przekazuje z wodzisławskiego starostwa Agata Paszek.

Jak słyszymy w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl., jest szansa, że jeszcze przed świętami wielkanocnymi kierowcy pojadą zmodernizowanym odcinkiem ul. Czarnieckiego na granicy Wodzisławia Śl. i Krostoszowic.

W ramach zadania na długości prawie 700 metrów drogę przebudowano i poszerzono. Powstało też jej odwodnienie. Teraz drogowcy przystępują do położenia nowej nawierzchni. - Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne i nie wystąpią inne nieprzewidziane okoliczności, jest szansa, że droga zostanie otwarta dla kierowców w najbliższy piątek - przekazuje z wodzisławskiego starostwa Agata Paszek. Roboty za kwotę wynoszącą około 1,6 mln zł wykonuje przedsiębiorstwo z Ćwiklic. Zadnie jest sfinansowane z budżetów Powiatu Wodzisławskiego, miasta Wodzisławia Śl. oraz gminy Godów.

Przypomnijmy, że inwestycja jest pierwszym etapem kompleksowej przebudowy ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. W artykule pn. Ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. do remontu. Pozyskano pieniądze informowaliśmy, że Zarząd Powiatu Wodzisławskiego pozyskał ponad 7 mln zł z Rządowego Funduszu Rozbudowy Dróg na modernizację pozostałego ponad 2-kilometrowego odcinka od tzw. Rynkocza, czyli skrzyżowania z ul. Mszańską, Turską i Skrzyszowską aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką 933, czyli ul. Jastrzębską.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].