Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polowy podał radnym ile ma kosztować utrzymanie lodowiska za 24 mln zł

Prezydent przedstawił wyliczenia, które obiecał komisji budżetowej. Sporządził je w oparciu o posiadany przez Miasto plan funkcjonalno-użytkowy obiektu. Włodarz poinformował na sesji, że dostarczył radnym nową koncepcję najszybciej, jak było to możliwe. Zrobił to, by nie czekać kolejny miesiąc, bo ceny usług budowlanych galopują, co potwierdzili jego oponenci. Opozycja uważa, że włodarz wrzucił ten projekt "za pięć dwunasta" i 48 godzin na zastanowienie się nad decyzją w tej sprawie to za krótko.

Polowy podał radnym ile ma kosztować utrzymanie lodowiska za 24 mln zł
Dariusz Polowy wziął udział w sesji hybrydowej nie opuszczając swego gabinetu
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Włodarz poinformował, że na lodowisku, które pokazał radnym po raz pierwszy 24 stycznia, będzie zatrudnionych 6 osób, które będą zarabiały po 4500 zł każda. Rocznie wydatek na pracowników wyniesie 324 tys. zł.

Za prąd potrzebny do funkcjonowania obiektu przyjdzie Miastu zapłacić rocznie 65 tys. zł (głównie koszt agregatów chłodzących), ale zainstalowane na dachu lodowiska panele fotowoltaiczne zaspokoją jego zapotrzebowanie na energię w całości. Budynek będzie samowystarczalny, gdyż latem wyprodukuje więcej energii, niż będzie potrzebował. - Z naddatkiem wystarczy - ocenił Polowy.

Polowy o kosztach lodowiska.mp3

Ogrzewanie ma pochodzić z sieci, z tzw. PEC-u. Za ogrzanie 2050 m kw. w oparciu o ceny, jakie Miasto płaci za ciepło w swoich szkołach, powinno wystarczyć 72 tys. zł za sezon.

Polowy łączny roczny koszt utrzymania określił na poziomie 400 tys. zł.

CZYTAJ TAKŻE: Jak ma wyglądać lodowisko za 24 mln zł

Kalkulację podsumował były prezydent miasta Mirosław Lenk mówiąc, że Polowy przyjął ceny marzeń. Jego zdaniem Miastu przyjdzie płacić za utrzymanie obiektu ok. 800 tys. zł.

Na prośbę wiceprzewodniczącego rady Michała Szukalskiego i wcześniejsze postulaty radnego Piotra Klimy prezydent powiedział, że za plan funkcjonalno-użytkowy (PFU) lodowiska, tworzony przez około dwa miesiące, OSiR zapłacił ok. 80 tys. zł. Radni chcieli zapoznać się z tzw. PFU, ale jak dotąd widzieli tylko zestaw slajdów na temat proponowanej inwestycji.

CZYTAJ TAKŻE: "Niezależni Michała Fity" nie mówią "nie" nowej koncepcji


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17

Lodowisko za 24 mln zł - pomysł dla Raciborza 6 wiadomości, 64 komentarze w dyskusji, 45 zdjęć, 2 filmy

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Lisabeth (178.36. * .142) 27.01.2022 07:37

Zbudujcie kryty skatepark lepiej, na pewno o polowe tansze bedzie w utrzymaniu. Niech bedzie płatny ale przyciagnie ludzi z innych miast i miejscowosci..... A tak raciborska dziatwa zostawia pieniadze w Katowicach, Krakowie, nawet do Warszawy jezdzą. Caloroczne lodowisko to nic nowego i dla mniejszej ilosci uzytkownikow

~radni_bezradni (5.189. * .149) 26.01.2022 22:35
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Jaki wniosek zatwierdzony na 12 mln? A kto wam matoły dał monopol na rację? Od dawna nie macie poparcia mieszkańców, o czym przekonacie się za jakiś czas. Lenk to w ogóle sam nie wie czego chce. Jedno mówi, drugie robi. Bezpłciowy jak zawsze. Będzie lizał 4 litery raz tu, a raz tam, byle tylko być przy korycie. Szukalska to ani nie udaje, że zamierza wszystko co prezydenckie utopić. Tylko nie wycierajcie sobie gęby frazesami, że robicie coś dla mieszkańców, interesowne bałwany. Do samych wyborów będziecie spijać piwo, którego nawarzyliście przez te kilka lat

~Rychu1986 (185.244. * .235) 26.01.2022 21:46
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Opozycja podała swoje wymagania z kosmosu a zatwierdziła tylko połowę wymaganego budżetu. Celowe działanie czy niewiedza? Obserwując ich działania mogę stwierdzić że obie opcje są tak samo prawdopodobne hehe

~drdrdrdrdrdrd (10.0. * .171) 26.01.2022 21:31
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Wniosek by zatwierdzony na 12 a nie na 24mln. Czytanie ze zrozumieniem 3 klas podstawówki. Taka prezydentura, że żal mieszkańców.

~Dramat (217.155. * .168) 26.01.2022 21:10
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Nie pasowało opozycji rentowne lodowisko za 5 mln. Teraz nie pasuje im duży obiekt o który wnioskowali za 24 mln. Problem polega na tym że gdyby to ich człowiek proponował to zgodzili by się nawet na zamarzniętą kałużę :(

~titutitu (37.19. * .156) 26.01.2022 21:09
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Radni Szukalskiej i Lenka znów w natarciu. Żal mieszkańców.

~mareklab (178.17. * .173) 26.01.2022 21:08
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Lenk i jego ceny marzeń mamy w H2Ostróg który trzeba było modernizować za 1 mln, aby bezpiecznie się kąpać. Żenada