Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wymiana starych pieców w gminie Godów. Trwa dodatkowy nabór wniosków

Mieszkańcy gminy Godów mogą uzyskać dofinansowanie na wymianę starego źródła ciepła na gazowy lub pompę ciepła. Trwa właśnie uzupełniający nabór wniosków.

Wymiana starych pieców w gminie Godów. Trwa dodatkowy nabór wniosków
Choć gmina Godów zakończyła już nabór wniosków o udzielenie dofinansowania na wymianę źródła ciepła w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, to ogłasza nabór uzupełniający.

Wymiana starych kotłów, w których wciąż wiele osób pali opałem niskiej jakości, to sposób na poprawę jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy. Choć gmina Godów zakończyła już nabór wniosków o udzielenie dofinansowania na wymianę źródła ciepła w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, to ogłasza nabór uzupełniający.

Jak informuje wójt Mariusz Adamczyk, do urzędu wpłynęło w sumie 97 wniosków: 78 na wymianę tradycyjnego kotła węglowego na kocioł gazowy, 10 na wymianę tradycyjnego kotła węglowego na biomasę (pellet) oraz 9 na wymianę tradycyjnego kotła węglowego na pompę ciepła. - W związku z tym, że zostało w budżecie zabezpieczonych więcej środków na ten rok ogłosiliśmy nabór ciągły do czasu wyczerpania środków - informuje włodarz. Jak dodają godowscy urzędnicy, każdy, kto złoży wniosek i spełni wymogi formalne, uzyska dofinansowanie.

W związku z zaistniałą sytuacją urząd ogłosił nabór ciągły uzupełniający na: kocioł gazowy (32 miejsca) oraz pompę ciepła (1 miejsce). Nabór będzie trwał do wyczerpania środków w budżecie gminy przeznaczonych na ten cel, ale nie dłużej niż do 15 października 2022 r. Przypomnijmy, że poziom dotacji w przypadku wymiany stare kotła węglowego na pompę ciepła wynosi 50% jednak nie więc niż 5 tys. zł, a na kocioł gazowy - 40% i nie więcej niż 4 tys. zł

Godowcy urzędnicy zwracają uwagę, że wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej w celu montażu gazowego kotła CO wymaga wcześniejszego wykonania projektu technicznego i uzyskania pozwolenia na budowę przed rozpoczęciem prac modernizacyjnych. Organem właściwym w sprawie pozwolenia na budowę jest Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. Wniosek o udzielenie dofinansowania, wraz z wymaganymi załącznikami, udostępniony jest na stronie internetowej Gminy pod adresem www.godow.pl w zakładce: Dla mieszkańca/Ekologia/Program Ograniczenia Niskiej Emisji, oraz w Biurze Obsługi Klienta w godzinach pracy urzędu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].