Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie ustąpił pierwszeństwa na pasach. Dostał 1500 zł mandatu

Na Alei Jana Pawła II w Żorach kierujący ominął samochód, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych.

Nie ustąpił pierwszeństwa na pasach. Dostał 1500 zł mandatu
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Niecierpliwy kierowca

W poniedziałek, 10 stycznia na Alei Jana Pawła II w Żorach kierujący samochodem osobowym marki fiat, widząc, iż inny kierujący zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, sam postanowił pojechać dalej.

W tym samym czasie, nieopodal żorscy policjanci ruchu drogowego dokonywali pomiarów prędkości w związku z zagrożeniem występującym na tej drodze. Zauważyli kierującego, który nie zastosował się do obowiązujących przepisów i niezwłocznie zatrzymali go do kontroli.

Kara będzie bolesna

Za popełnione wykroczenie 26-letni mieszkaniec Żor został ukarany zgodnie z aktualnym taryfikatorem mandatem na kwotę 1500 zł i 10 punktami karnymi.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JBD (80.49. * .197) 14.01.2022 11:37

Średnia pensja 3000 tys.

~Krzysztof771 (89.64. * .95) 14.01.2022 10:34

Czy napewno do końca będą pobierane takie grzywny, wątpię.Ostatnio nagminnie brak reakcji kierowców jadących w Żorach od folwareckiej od świateł w kierunku wodzisławskiej aby któryś się odważył zatrzymać się przy przejściu które jest jedno. Więc czas by policja vtym się zainteresowała.

~Jgzu (89.64. * .240) 14.01.2022 08:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A to normalne, że jeden się zatrzymał żeby cię przepuścić, a drugi go wymija i cię przejedzie?

~Roboll (91.200. * .18) 13.01.2022 22:01
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Skoro srednia pensja to 3000zl to dostajac mandat 1500zl z czego zyc to jest normalne??