Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mniej mieszkańców i zgonów, więcej małżeństw i rozwodów. Jaki 2021 rok był dla gminy Kornowac?

Kornowac odnotował w 2021 r. spadek mieszkańców oraz, co ciekawe – bo w dobie pandemii koronawirusa, mniej zgonów. Więcej było też ślubów i rozwodów.

Mniej mieszkańców i zgonów, więcej małżeństw i rozwodów. Jaki 2021 rok był dla gminy Kornowac?
2021 r. przyniósł dla gminy Kornowac 46 urodzeń (zdjęcie poglądowe)
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Urząd Gminy w Kornowacu podaje, że w 2021 roku w gminie zameldowanych na pobyt stały było 5038 mieszkańców. To więc spadek w porównaniu do roku wcześniejszego, bo wówczas liczba mieszkańców wynosiła 5090.

W miejscowym urzędzie odnotowano ponadto 46 urodzeń (o 6 mniej niż w 2020 roku), a najpopularniejszymi imionami były: Emilia, Liliana, Emily, Bianka i Bartłomiej. Jeśli chodzi o zgony, to zmarło 64 mieszkańców, czyli o 2 osoby mniej, niż rok wcześniej.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Kornowacu zarejestrowano natomiast 24 małżeństwa (konkordatowe, cywilne, zagraniczne umiejscowione) oraz 6 rozwodów/ separacji. To więc wzrost w obu kategoriach, bo w 2020 roku tych pierwszych odnotowano osiem, a rozwód był jeden.


Czytaj także: 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].