Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Żenująca scena, najgorszy serial, występ poniżej talentu, czyli Bożydary 2021 [FELIETON]

Prezes piłkarskiej Unii Racibórz Kamil Paruzel, radni powiatowi Elżbieta Biskup oraz Ryszard Wolny, dyrektor szpitala Ryszard Rudnik, radni miejscy Anna Ronin, Mirosław Lenk i Dawid Łomnicki, a także "tabun" wiceministrów to laureaci tegorocznych "Bożydarów". Zobaczcie, w jakich kategoriach "zwyciężyli".

Żenująca scena, najgorszy serial, występ poniżej talentu, czyli Bożydary 2021 [FELIETON]
Tylko jeden z laureatów "Bożydarów" może być zadowolony z nagrody w swojej kategorii. Który? Odpowiedź w artykule.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Bożydar w kategorii: NAJBARDZIEJ ŻENUJĄCA RIPOSTA

Radny powiatu raciborskiego Ryszard Wolny, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Atlancie.

Radny powiatowy Ryszard Wolny za publiczną odpowiedź skierowaną do radnego Tomasza Kusego, który krytykując bożonarodzeniowy Jarmark na Zamku, określił go jako „igrzyska dla ludu”. Odpowiedź brzmiała: „Kiedy mówi pan o igrzyskach, to pan nie wie o czym mówi, bo ja byłem na olimpiadzie, a pan nie był”. Panie Ryszardzie, proszę się po tej wpadce nie zrażać i nie znikać z debaty publicznej (jak jedna z laureatek Bożydarów) tylko skorzystać z rady pana prezydenta Andrzeja Dudy, którego słynna wypowiedź do studentów też przeszła do historii (cyt.): Ja się cały czas czegoś uczę, bez przerwy…  Jak się nie uczę tego, co mam powiedzieć, to się uczę tego, co będę chciał kiedyś powiedzieć”. No więc, gdyby pan jeszcze raz chciał coś powiedzieć w sprawie igrzysk dla ludu to proszę sprawdzić w słowniku co znaczy wyrażenie „chleba i igrzysk” (nie mylić z „emerytura za igrzyska”).

Bożydar w kategorii: NAJGORSZY TELEDYSK

Radny Dawid Łomnicki.

Raciborski radny Dawid Łomnicki za rolę zblazowanego rapera w teledysku do utworu „Pozłacany żeton” rapera Ostrego z Bytomia. Trzeba uczciwie powiedzieć, że laureat w tej kategorii dużej konkurencji nie miał, bo i któżby się odważył z takim zapałem eksponować swoje ciało w towarzystwie półnagich dziewcząt i innych używek (o czym szczegółowo pisałem jakoś w marcu 2021). Ale z drugiej strony trzeba też podkreślić, że pan radny nie pozwolił nam zmęczyć się swoją osobą wskutek nadmiernej aktywności samorządowej. Dzięki temu jego udział w teledysku nabrał dodatkowej świeżości i mógł przekonać niedowiarków, że jednak ma on coś ważnego do powiedzenia społeczeństwu. Wracając do tytułu jego teledysku, można powiedzieć, że każda złotówka zainwestowana przez społeczeństwo w jego dietę radnego obraca się w czyste złoto.

Zobacz również: Fita w Kietrzu, Pozłacany Żeton w Raciborzu.

Bożydar w kategorii: NAJBARDZIEJ UDANY POWRÓT NA SCENĘ

Raciborski radny Mirosław Lenk.

To jest ranking z natury złośliwy, ale ponieważ wiem, że trzeba też szukać pozytywów, żeby nadzieja całkiem nie zgasła, więc coś znalazłem. To powrót Mirosława Lenka, czyli byłego prezydenta, a teraz radnego i przewodniczącego komisji budżetowej. Chodzi mi o jego powrót do stanu samorządowca niesfrustrowanego porażką wyborczą, odpowiedzialnego, studzącego zapalczywość kolegów, a przede wszystkim w sensowny sposób wykorzystującego swe ogromne doświadczenie i wiedzę o działaniu samorządu. Aż żal, że nie poszedł za ciosem i nie został przewodniczącym rady, co dziwne, oddając ten fotel gościowi, którego kiedyś wyrzucił z roboty. No, ale może nie można oczekiwać wszystkiego naraz…

Bożydar Nosacz

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Dawid Łomnicki

Radny Miasta Racibórz, założyciel Street Workout Racibórz

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Radna Powiatowa

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Ryszard Wolny

Samorządowiec, sportowiec.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ktoś_zapyta (89.151. * .225) 13.01.2022 16:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dlaczego został usunięty komentarz o nagrodzeniu na jubileuszu Unii, pseudodziałaczy którzy doprowadzili klub do spadku?

~ad_vocem (78.31. * .129) 12.01.2022 12:33
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

A najbardziej żenująca scena zbiorowa to sesje rady.

~real_ista (89.25. * .182) 11.01.2022 11:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Dobrze że Lenku się wreszcie przebudził, ale na razie tylko częściowo. Jeszcze musi przejrzeć na oczy i wyjść z tej szalonej koalicji zanim się do niego tak to nie przyklei, że już będzie za późno.

~Ktorzadzi (78.31. * .235) 11.01.2022 10:07
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Co do Ronin,oczywiscie,ze siedzi cicho bo prezydentem jest Polowy! Przeciez i ona i Polowy to kandydaci namaszczeni przez bylego przewodniczacego rady gminy Pietrowice Wielkie.Tak to Henryk z Pietrowic Wielkich rządzi z tylnego fotela!Kiedys Tadeusz teraz Henryk,ot taka mama polityke...

Tymo73 10.01.2022 19:34
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Qr....ale szambo...I to wszystko za nasze pieniądze....