Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Żenująca scena, najgorszy serial, występ poniżej talentu, czyli Bożydary 2021 [FELIETON]

Prezes piłkarskiej Unii Racibórz Kamil Paruzel, radni powiatowi Elżbieta Biskup oraz Ryszard Wolny, dyrektor szpitala Ryszard Rudnik, radni miejscy Anna Ronin, Mirosław Lenk i Dawid Łomnicki, a także "tabun" wiceministrów to laureaci tegorocznych "Bożydarów". Zobaczcie, w jakich kategoriach "zwyciężyli".

Żenująca scena, najgorszy serial, występ poniżej talentu, czyli Bożydary 2021 [FELIETON]
Tylko jeden z laureatów "Bożydarów" może być zadowolony z nagrody w swojej kategorii. Który? Odpowiedź w artykule.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Jak co roku przyszedł czas na przyznanie Bożydarów za 2021 rok. Ale najpierw ważna uwaga: koniec z inspirowaniem się, jak dotychczas, filmowymi Oscarami, Złotymi Globami, Cezarami czy innymi produktami zgniłego i nieprzyjaznego nam Zachodu. Wiem, wiem że jako prowincjonalny felietonista mam mniejsze, niż nasz rząd i prezydent, możliwości ukarania USA i Unii Europejskiej za niewybranie Trumpa i wstrzymanie Polsce pieniędzy na odbudowę. No ale próbować trzeba, żeby sobie czasem nie pomyśleli, że mogą sobie z nami pogrywać…

A zatem odtąd inspirujemy się tylko polskimi nagrodami filmowymi - Wężami. Przypomnę, że jest to antynagroda, wymyślona przez naszych krytyków filmowych i przyznawana od 2012 roku najgorszym polskim filmom. Jej nazwa wzięła się od tytułu polsko-radzieckiego filmu „Klątwa Doliny Węży”, który, choć czerpał inspiracje m.in. z megahitu „Poszukiwacze zaginionej arki”, okazał się totalnym gniotem.  Tym, którym Węże nadal nie kojarzą się z Polską (bo np. nie dotknęła ich jeszcze klątwa Polskiego Ładu) dopowiem jeszcze, że nagroda przyznawana jest aktualnie w 13 kategoriach, ale zarówno ich liczba jak i nazewnictwo czasem się zmienia, choć zdecydowanie rzadziej i mądrzej niż przepisy w naszym kraju.

Bożydar w kategorii: NAJGORSZY SCENARIUSZ

Prezes Unii Racibórz Kamil Paruzel.

Prezes Unii Racibórz Kamil Paruzel za organizację Gali 75-lecia Unii Racibórz. Nowatorstwo scenariusza polegało głównie na tym, że nie zaproszono wielu, o ile nie większości, osób zasłużonych dla klubu. Krótko mówiąc, chyba więcej było urzędników niż sportowców. Taki nowy ład w świętowaniu za publiczne pieniądze. Dwa tygodnie później starzy piłkarze Unii spotkali się w Braxtonie, świętowali po swojemu i za swoje.

Zobacz również: Gdzie jest Unia z dawnych lat? 75-lecie klubu ze Srebrnej. "Jak strzelali gola, to cały Racibórz o tym wiedział", Legendy Unii Racibórz na spotkaniu jubileuszowym w Braxtonie.

Bożydar w kategorii: NAJGORSZY SERIAL

Otwarcie Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Raciborzu. Na zdjęciu od lewej stoją: dyrektor Muzeum w Raciborzu Romuald Turakiewicz, dyrektor Centrum Nauki i Techniki Kopernik w Warszawie Tomasz Firmhofer, wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski, prezydent Raciborza Dariusz Polowy podczas otwarcia Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Raciborzu. Za nimi stoją: radny sejmiku śląskiego Jarosław Szczęsny, poseł Adam Gawęda, wiceminister sprawiedliwości Michał Woś (za plecami Roberta Firmhofera jest jeszcze wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński).

Dwuodcinkowe otwieranie SOWY w SP 18, najpierw dla VIP-ów, a następnie dla plebsu. Temat niedawno był szeroko opisywany, więc tylko nadmienię, że o przyznaniu nagrody ostatecznie przesądziło mistrzowskie nawiązanie do klasyki gatunku, czyli serialu „Alternatywy 4” (młodsi sobie znajdą na „jutubie”). Ponieważ teraz przy każdym wręczeniu nagród modnie jest nawiązać do polityki, to i ja to zrobię. Obserwując, jak do dalekiego (od Warszawy) Raciborza zjeżdża się tabun ministrów i urzędników służbowymi limuzynami (i pewnie z kierowcami, asystentami, itp.), po to tylko, żeby przeciąć wstążkę i wygłosić parę frazesów, łatwiej uwierzyć, że w budżecie na 2022 roku koszt jednego dnia funkcjonowania Kancelarii Premiera wyceniono na 2,3 mln zł.

Zobacz również: SOWA wylądowała w Raciborzu. To Centrum Nauki Kopernik w miniaturze. Dla kogo jest to miejsce?Raciborska SOWA otwarta po raz drugi. Jak wygląda? Co można tu robić? [ZDJĘCIA] [FILM].

Na kolejnych stronach Bożydary w kategoriach: występ poniżej talentu, najbardziej żenująca scena, najgorszy duet, najbardziej żenująca riposta, najgorszy teledysk, najbardziej udany powrót na scenę.

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Dawid Łomnicki

Radny Miasta Racibórz, założyciel Street Workout Racibórz

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Radna Powiatowa

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Ryszard Wolny

Samorządowiec, sportowiec.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ktoś_zapyta (89.151. * .225) 13.01.2022 16:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dlaczego został usunięty komentarz o nagrodzeniu na jubileuszu Unii, pseudodziałaczy którzy doprowadzili klub do spadku?

~ad_vocem (78.31. * .129) 12.01.2022 12:33
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

A najbardziej żenująca scena zbiorowa to sesje rady.

~real_ista (89.25. * .182) 11.01.2022 11:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Dobrze że Lenku się wreszcie przebudził, ale na razie tylko częściowo. Jeszcze musi przejrzeć na oczy i wyjść z tej szalonej koalicji zanim się do niego tak to nie przyklei, że już będzie za późno.

~Ktorzadzi (78.31. * .235) 11.01.2022 10:07
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Co do Ronin,oczywiscie,ze siedzi cicho bo prezydentem jest Polowy! Przeciez i ona i Polowy to kandydaci namaszczeni przez bylego przewodniczacego rady gminy Pietrowice Wielkie.Tak to Henryk z Pietrowic Wielkich rządzi z tylnego fotela!Kiedys Tadeusz teraz Henryk,ot taka mama polityke...

Tymo73 10.01.2022 19:34
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Qr....ale szambo...I to wszystko za nasze pieniądze....