Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolędowanie, osiołek i kilkaset osób na rynku w Raciborzu [ZDJĘCIA] [RELACJA NA ŻYWO]

Mróz nie odstraszył raciborzan oraz gości, którzy dość licznie przybyli na rynek w drugi dzień świąt. Czekały tu na nich m.in.: wspólne kolędowanie, szopka, zwierzęta w zagrodach oraz lodowisko.

Kolędowanie, osiołek i kilkaset osób na rynku w Raciborzu [ZDJĘCIA] [RELACJA NA ŻYWO]
Jeśli nie daliście rady przybyć na raciborski rynek w drugi dzień świąt... Nic straconego. W galerii publikujemy obszerną fotorelację, a do artykułu dołączamy również krótką relację wideo.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Wspólne kolędowanie rozpoczęło się na raciborskim rynku 26 grudnia o 16.00. Prezydent Dariusz Polowy podkreśla, że bardzo ważne, aby świętowanie Bożego Narodzenia miało nie tylko rodzinny, ale również wspólnotowy charakter. Stąd pomysł na organizację tej właśnie imprezy. Raciborzan w kolędowaniu wspomagali Tomek Coral oraz Kobiety na walizkach (Żaneta Czogalik i Magdalena Witoszek).

Kolędowanie było nie było jedyną atrakcją, jaka czekała na raciborzan i gości. Kto przechodził obok szopki bożonarodzeniowej, ten robił sobie pamiątkowe zdjęcie z Maryją, Józefem i Dzieciątkiem. Dzieci oblegały zagrody ze zwierzętami (ta atrakcja będzie dostępna do 28 grudnia od 13.00 do 19.00).

Nie zabrakło również osób, które zdecydował się spędzić mroźne popołudnie drugiego dnia świąt na lodowisku. Frekwencja była ogromna, co widać na zdjęciach, które dołączamy do artykułu.

Kornelia i Dominik Schweigstillowie przyjechali z dziećmi Eleną i Marcelem z Jankowic. Rzut oka na zdjęcie wystarczy za odpowiedź, co podobało się dzieciom najbardziej.

Błażej i Dobromir Łomniccy przyszli na rynek z mamą Eweliną. - Tak jak dwa lata temu, przyszliśmy tylko na chwilę, bo zimno jest - powiedziała nam pani Ewelina. Dobromirowi najbardziej podobała się zagroda z kozami.

Tadeusz i Mariola Łyczakowie to raciborzanie. Choć mają wiele pamiątkowych zdjęć z Raciborzem w tle, to fotografia z szopką na rynku jest pierwszą tego rodzaju w ich domowym archiwum.

Szymon i Maja Matysiak przyjechali do Raciborza z rodzicami, aby odwiedzić dziadków i wspólnie świętować Boże Narodzenie. Podczas pobytu w rodzinnym mieście swoich rodziców znaleźli chwilę, aby wybrać się na rynek. Po odwiedzeniu szopki, kolejnym punktem programu było lodowisko.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wolnemediagdzie (5.173. * .212) 27.12.2021 13:55

Kilkaset osob hahaha dobre..to sie nazywa raciborskie wolne media...

~Skandal (5.173. * .79) 26.12.2021 23:55
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

To znęcanie się nad zwierzętami. Nie dość, że mrozie i w smogu dla czyjejś przyjemności stały csły dzień to jeszcze te ogłuszające je głośniki.

~Klip (94.254. * .248) 26.12.2021 21:22
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Co za inteligent ustawił głośniki tuż przy zwierzętach. Idiotyzm pierwszej wody.

~fanklubprezesa (46.223. * .192) 26.12.2021 19:40
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Wygląda na to, że Wacławczyk już nie płacze nad losem zwierząt. Czego się to nie robi dla zdjęcia z osłem?