Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zobacz, jak wygląda morawska wigilia [WIDEO]

To świąteczny odcinek Holki Polki, w którym wrócono do korzeni. Zaprezentowano dania, które były nieodłączną częścią wieczerzy wigilijnej autochtonicznych rodzin zamieszkujących pogranicze śląsko-morawskie. Gmina Krzanowice uznawana jest nieformalnie za stolicę polskich Moraw.

Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

- Przygotujemy maczkę, puczki i oczywiście rybę. Nie zabraknie też morawskiego kolędowania w wykonaniu uczennic ze szkoły w Krzanowicach ubranych w tradycyjny, odświętny strój chłopski - wylicza Marian Wasiczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach. Odcinek zrealizowano w ramach projektu Holka Polka w podróży/ Holka Polka na cestě, w ramach którego pokazywane jest piękno polsko-czeskiego pogranicza. Realizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach i Sdružení obci Hlučinska. TUTAJ szczegóły.

- Odcinek wyjątkowy – nie dlatego, że świąteczny. Ten odcinek nie powstałby gdyby nie zaangażowanie niesamowitych pań: dr Marceli Szymańskiej, Anny Hajduczek-Kudeli, Marii Hajduczek, Agaty Szwerlak oraz uczennic szkoły w Krzanowicach, które do śpiewania przygotowała Agnieszka Kawulok - dodaje Wasiczek.

Ludzie

Marian Wasiczek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~oagioubfaib (83.238. * .128) 29.12.2021 11:54

W relacji nowin zapomniano o jednym bardzo ważnym nazwisku przy realizowaniu filmów z raji Holka Polka w podróży - Anna Musioł - pięknie opowiada po czesku o ciekawostkach naszego śląskiego pogranicza!