Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Burmistrz i wójt w radiowozie. Policjanci z Krzyżanowic dostali nową hybrydę [ZDJĘCIA]

Do zakupu radiowozu dołożyły się trzy samorządy: powiatowy (65 tys. złotych) oraz gminy Krzyżanowice i Krzanowice (po 12.500 tys. zł). To kolejna hybryda w Krzyżanowicach.

Burmistrz i wójt w radiowozie. Policjanci z Krzyżanowic dostali nową hybrydę [ZDJĘCIA]
W radiowozie zasiedli: burmistrz Strzedulla i wójt Utracki (fot. UG Krzyżanowice)
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Samochód policyjny marki Toyota Corolla Kombi w wersji hybrydowej został oficjalnie przekazany Komisariatowi Policji w Krzyżanowicach, który oprócz tej gminy, swoim działaniem obejmuje również sąsiednie Krzanowice. W przekazaniu uczestniczyli m.in.: starosta Grzegorz Swoboda, wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki, burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla, komendant powiatowy insp. Łukasza Krebs, komendant komisariatu Piotr Wądołowski oraz aspirat sztabowa Agnieszka Bencal.

- Nowy samochód został zakupiony z funduszu Policji oraz środków lokalnych samorządów. Współfinansowanie takich zakupów przez samorządy to wyraz poczucia odpowiedzialności za zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa i tego, że bezpieczeństwo to wspólna sprawa oraz wspólna troska samorządu, kierownictwa Policji i stróżów prawa, którzy codziennie wychodzą do służby - mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, nadkom. Mirosław Szymański.

W trakcie krótkiej uroczystości szef raciborskich policjantów, insp. Łukasz Krebs, skierował słowa podziękowania za dofinansowanie dla starosty, wójta i burmistrza. Jak podkreślił, okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Nowa toyota będzie teraz służyć krzyżanowickim stróżom prawa w codziennej służbie.

Natomiast samorządowcy podziękowali komendantom za dotychczasową współpracę. Wyrazili wspólnie przekonanie, że bezpieczeństwo to wspólna sprawa i w tej wspólnocie jest siła, dzięki której mieszkańcy powiatu raciborskiego mogą czuć się bezpieczniej. Zapewnili też o zrozumieniu potrzeb raciborskiego garnizonu i dalszym wsparciu dla raciborskich stróżów prawa.

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].