Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dzikie Zbiory to Najlepszy Raciborski Biznesplan. Firma już istnieje i ma się dobrze. W jakiej branży działa? [ZDJĘCIA]

Magdalena Kwiatkowska otrzymała główną nagrodę - 5000 zł - w konkursie na Najlepszy Raciborski Biznesplan. Sprawdź, jakie jeszcze pomysły biznesowe dostały się do finału.

Dzikie Zbiory to Najlepszy Raciborski Biznesplan. Firma już istnieje i ma się dobrze. W jakiej branży działa? [ZDJĘCIA]
Wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk i laureatka konkursu na najlepszy biznesplan Magdalena Kwiatkowska.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Od kosmetyków, przez dzieci, samochody i złoto po usługi społeczne

Oto finaliści tegorocznego konkursu na Najlepszy Raciborski Biznesplan:

 • I miejsce - Magdalena Kwiatkowska - Dzikie Zbiory, czyli w 100% naturalne, nietestowane na zwierzętach kosmetyki,
 • II miejsce - Justyna Oszust oraz Marta Szewczyk-Pindyk -  Leśna Akademia Smyka, czyli leśne warsztaty edukacyjne dla dzieci,
 • III miejsce - Monika Żebrowska - warsztat złotniczy, specjalizujący się w renowacji przedmiotów użytkowych i sakralnych,
 • Benjamin Korycki - car wrapping, czyli personalizowane oklejanie samochodów,
 • Kinga Piechaczek - Mobilne wsparcie dla osób w potrzebie, czyli pomoc w zrobieniu zakupów czy wybraniu się do lekarza.

Główna nagroda to 5000 zł. Zdobywczynie drugiego miejsca otrzymały w nagrodę film promocyjny oraz kampanię w mediach społecznościowych o wartości 3000 zł, a trzecie miejsce film promocyjny.

Jury i finaliści konkursu: Wojciech Hipnarowicz (UM Racibórz), Julia Parzonka (laureatka z 2019 roku), Kinga Piechaczek, Benjamin Korycki, Magdalena Kwiatkowska, wiceprezydent Dawid Wacławczyk, Marta Szewczyk-Pindyk, Radosław Knesz (Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych), Justyna Oszust, Monika Żebrowska.

Trudny wybór

Finał konkursu zorganizowano w Pubie Raciborska Piwnica 9 grudnia 2021 r. Organizatorem był Inkubator Przedsiębiorczości w Raciborzu. O tym, kto wygrał konkurs, a kto zasłużył na wyróżnienie, zdecydowało jury w składzie: wiceprezydent Dawid Wacławczyk, przedstawiciel Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych Piotr Dominiak, kierownik referatu przedsiębiorczości i obsługi inwestora Wojciech Hipnarowicz oraz laureatka konkursu z 2019 roku Julia Parzonka. Wiceprezydent Dawid Wacławczyk powiedział, że wybór zwycięzcy konkursu był trudny, gdyż każda z zaprezentowanych firm albo już działa, albo wkrótce rozpocznie działalność i ma równe szanse na sukces.

Nastolatkowie też mają pomysły na biznes

Podczas konkursu wyróżniono również przedsiębiorczych uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik" w Raciborzu, którzy wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Inkubator Przedsiębiorczości i przygotowali własne koncepty biznesowe. Oto oni:

 • Dominika Magdziak (Ekonomik) - szafa, która pozwala wirtualnie przymierzyć ubrania
 • Samuel Kurek i Marcin Łasewicz (Ekonomik) - aplikacja do kontroli rodzicielskiej
 • Julia Cyran i Sara Gorgon (Ekonomik) - cool club dla młodzieży, która po szkole czeka na autobus do domu
 • Remigiusz Tyrański (Ekonomik) - dom pogrzebowy świadczący dodatkowe usługi, np. wsparcie psychologiczne,
 • Joanna Lipińska (Mechanik) - wybieg dla małych psów
 • Patryk Orc (Mechanik) - usługi ogrodowe
 • Mateusz Swoboda (Mechanik) - strony internetowe
 • Benjamin Korycki (Mechanik) - car wrapping, czyli personalizowane oklejanie samochodów

Inkubator Przedsiębiorczości w Raciborzu jest prowadzony na zlecenie miasta. W tym roku jego funkcjonowanie kosztowało 140 tys. zł.

Ludzie

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~binga2 (95.175. * .120) 10.12.2021 07:19

czy tych kosmetyków przypadkiem nie kupuje się na bio bazarku na Końcu Świata?