Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Zobacz, czym zachwyca Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy [ZDJĘCIA]

05.12.2021 14:37 | 1 komentarz | Roksana Paź, d

To jeden z największych i najpiękniejszych jarmarków w Polsce. Jak co roku na wrocławski rynek zjeżdżają się setki osób, aby spędzić tam czas, zaopatrzyć się w ozdoby oraz upominki dla bliskich, a przede wszystkim, żeby poczuć magię świąt.

Zobacz, czym zachwyca Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy [ZDJĘCIA]
Wrocławski jarmark potrwa do 31 grudnia i odbywa się na obszarze wrocławskiego rynku, Placu Solnego, ulicy Świdnickiej i Oławskiej. Sprzedaż w drewnianych domkach prowadzona jest od 10.00 do 21.00
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co można tam zobaczyć?

Na początku warto zwrócić uwagę na ładne drewniane, oświetlone wejście na jarmark z napisem "Jarmark Bożonarodzeniowy". To wprowadza w świąteczny nastrój, ale to nic w porównaniu z dalszą częścią.

Wejście na Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Po obu stronach deptaka są ciasno ustawianie drewniane budki, w których sprzedawcy wystawiają towar. Niektóre są bardziej, niektóre mniej przystrojone. Następnie warto popatrzeć na ogromną choinkę, zamontowaną na specjalnie przygotowanym stelażu, przyozdobiona ogromną liczbą lampek.

Na rynku znajdują się również drewniane chatki wręcz wyciągnięte z filmów o Świętym Mikołaju, ale zamiast pracujących elfów w środku można kupić różnego rodzaju grzańce oraz gorącą czekoladę z bitą śmietaną.

"Bajkowy Lasek" to jedna z najbardziej widowiskowych atrakcji. Przede wszystkim można posłuchać tam bajek takich jak "Pinokio" czy "Czerwony Kapturek" oraz obejrzeć bohaterów ekranizacji, jako ruchome figurki. W "Bajkowym Lasku" możemy zobaczyć fabrykę Świętego Mikołaja oraz jego pracujące elfy będące interaktywną wystawą dla dzieci i dorosłych. Prócz tego znajduje się tam karuzela oraz mały roller-coaster z reniferami. Nie można zapomnieć o drewnianym młynie, z którego przede wszystkim rozpoznawalny jest wrocławski jarmark.

Co można kupić na wrocławskim jarmarku?

Znajdziemy tam kilka stanowisk z piernikami wrocławskimi, czyli własnoręcznie robionymi i zdobionymi łakociami barwionymi naturalnie

Są także wyroby drewniane

Nie brakuje także miodu

Z kolei klasycznie grzane wino znajduje się praktycznie wszędzie

Nie można zapomnieć o ręcznie malowanych wyrobach szklanych jak bombki i kielichy

Roksana Paź