Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Kultura

Muzyczny akcent sobotniego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Raciborzu [ZDJĘCIA][WIDEO][LIVE]

04.12.2021 20:54 | 1 komentarz | tom, ma.w

W sobotnie popołudnie na raciborskim rynku po oficjalnym otwarciu Jarmarku na scenie wystąpił czeski zespół IRŠAVA. Kolejną atrakcją byli soliści oraz duety klas wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Muzyczny akcent sobotniego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Raciborzu [ZDJĘCIA][WIDEO][LIVE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowy w Raciborzu transmitowaliśmy na żywo, rozmawiając przy okazji z organizatorami i uczestnikami:

Najpierw na scenie pojawił się czeski zespół Cimbálová Muzika Iršava - założony w 2003 roku w Ostrawie. W jego skład wchodzą przede wszystkim absolwenci gimnazjów i wyższych szkół muzycznych. Na początku istnienia zespołu istniała współpraca z zespołem folklorystycznym "Moravia". Z czasem repertuar muzyczny zespołu rozprzestrzenił się na całe Morawy - od Śląska po Morawską Słowację. Z biegiem czasu w ich repertuarze znalazły się pieśni czeskie, słowackie, węgierskie, polskie, francuskie, rosyjskie i rumuńskie śpiewane w ich ojczystych językach.

Następnie na scenie występowali wychowankowie klas wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, którzy wykonali 11 utworów. Zdjęcia z drugiej części zaczynają się od numeru 62.

Pomiędzy śpiewakami przed publicznością pokazały się pary z koła tańca towarzyskiego "Pląs II".

Po południu otwarto również część lodowiska. Na pierwszych miłośników ślizgania na lodzie nie trzeba bylo długo czekać.

Jedno ze stoisk na Jarmarku ma szczególną rolę - to jednocześnie kwesta na rzecz pogorzelców z Bieńkowic