Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lodowisko na rynku w Raciborzu to piękny miś. Większy niż wszystkie dotychczasowe raciborskie misie [FELIETON]

Ten miś miał być większy i lepszy niż misie z poprzednich lat. Miał osłodzić raciborzanom oczekiwanie na wielkiego misia z prawdziwego zdarzenia, który zostanie pobudowany w miejscu dawnego misia o imieniu "Piastor". Byliśmy na rynku i zobaczyliśmy tego misia na osłodę - jest naprawdę imponujący!

Lodowisko na rynku w Raciborzu to piękny miś. Większy niż wszystkie dotychczasowe raciborskie misie [FELIETON]
Miś za 250 tys. zł na raciborskim rynku. Prawda, że piękny?
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Polowy chciał innego misia niż Fita

1 grudnia 2021 r. mieliśmy mieć nowego "Piastora", czyli takiego misia na miarę naszych możliwości. Zapowiadał go prezydent Dariusz Polowy zauroczony wycieczkami do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie taki miś już stoi.

Jednak miś Polowego nie wszystkim się spodobał. Wiceprezydent Michał Fita uważał, że raciborzanie zasługują na większego misia. Tę miłość do dużego misia Fita przypłacił stanowiskiem i skończył na wygnaniu w Kietrzu.

Miś, o jakim marzyli radni

Polowy został ze swoim misiem sam na placu boju, ale taki miś - nawet skrojony na miarę naszych możliwości - to nie lada przedsięwzięcie i trzeba było do niego przekonać radnych.

Okazało się, że radni nie chcą "małego" misia Polowego, lecz wolą większego. Może nie tak wielkiego jak chciał Fita, ale jednak większego. Przepychanki o misia trwały kilka miesięcy. Ostatecznie prezydent pospołu z radnymi zgodzili się na trochę większego misia w późniejszym terminie. W zamian za to mieliśmy dostać tymczasowego misia na raciborskim rynku.

Sezonowy miś na rynku

Tymczasowy miś na raciborskim rynku miał być lepszy od wszystkich dotychczasowych misiów w tym miejscu. Przede wszystkim tymczasowy miś na rynku miał być większy niż misie, które widzieliśmy na rynku w poprzednich latach. Miał działać bez problemu przy 8 stopniach Celsjusza. Jego futerko miało lśnić. No i miał cieszyć raciborzan już 1 grudnia 2021 r.

1 grudnia 2021 r. mamy w Raciborzu 3 stopnie Celsjusza. Deszcz trochę kropi. I zrozumielibyśmy, gdyby miś był dziś mokry i dlatego nie dałoby się z nim pobawić. Ale 1 grudnia miś jeszcze nie jest gotowy!

Jednak kto zna się na misiach ten wie, że w przypadku misiów takie błahostki jak niedotrzymanie terminów to nie żadna wada. To zaleta. Przecież my tym misiem za 250 tys. zł, którego nie udało się uruchomić 1 grudnia, otwieramy oczy niedowiarkom. Przypominamy o wartościach! Na początku adwentu mówimy: terminy to nie wszystko, pieniądze to nie wszystko.

Wojciech Żołneczko

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Tupp (78.31. * .154) 02.12.2021 07:30
oceniono 11 razy
9
Zgłoś

Odstąpić od budowy lodowiska zadaszonego póki jeszcze czas.

~Stokowy (87.101. * .96) 02.12.2021 01:29
oceniono 12 razy
10
Zgłoś

Racibórz stacza się od lat...

~potykaczka (188.172. * .71) 01.12.2021 23:09
oceniono 11 razy
9
Zgłoś

Najlepsze są te dwa ogromne kontenery na WC postawione w pobliżu wejścia do sklepu spożywczego ,piekarni i restauracii Raciborska..wszystko blisko domu towarowego Bolko, więc
będzie można ,idąc do spożywczaka na zakupy ,delektować się pierdami mieszkańców załatwiających swoją większą potrzebę w tych latrynach. fajne też będa cykliczne akcje wymiany tych sraczy, bo przecież gówno i siki trzeba będzie czasem wywozić by się nie przelało. Rynek ogólnie zdewastowany biegunką pomysłów duetu daro & wacu.,nawet koszmarnie nie potrafi wyglądać wieczorem bo skąpi się na oświetlenie . Jest więc szansa na rozwalenie łba po ciemku o jakąś budę jarmarczną, .Dewastacja pomieszczeń po punkcie informacji turystycznej na Długiej jest ogromna bo panoszą się tam robotnicy budujący to lodowisko i swobodnie niszczą posadzki i ściany ciezkim sprzętem i brudnymi buciorami!!! Wacu jak na ironię ogłasza się jako organizator wycieczek do innych miast ,gdzie jarmarki już działają. Cóż wywalona kupa pieniędzy miejskich, na rynku syf ,kiła &mogiła oraz ogólny bajzel z nieskończonym lodowiskiem .rustykalnymi budami , i tymczasowym szaletem gigantem na kółkach w tle.. Ale za to mamy nowe działy promocji ratuszu, , architekta miejskiego i genialnego waca z nieodłączną blachą przewodnicką w głowie... A co na to wszystko sanepid i wojewódzki konserwator zabytków? wacu dostanie nagrodę w rozkazie ( podwyżke od dara) a daru już dostał od rady kaskę..

wieje_halny 01.12.2021 20:39
oceniono 11 razy
-9
Zgłoś

Taaa, świat się wali to lepiej zabijmy okna deskami, kupmy po 2 tony kartofli i siedźmy w domu...A dla kogo lodowisko to obciach? Dla mnie nie. Zresztą w połowie Europy widziałem takie ślizgawki i jakoś nikt o obciachu tam nie myśli.

~NoIce (5.173. * .229) 01.12.2021 19:33
oceniono 11 razy
9
Zgłoś

Rack- o co chodzi chcesz lodowiska? Też jesteś od Dariusza i robisz propagandę? Swiat się wali a pan prezydent D.Polowy chce budować lodowisko. Raciborzaninprawdziwypolalak. Twoje dzieci ci podziękuja jak za parę lat będa walczyć o przetrwanie własnie przez takich w myśleniu jak ty. Ogarnij się. Choć czasu już na to nie ma. Uważaj żeby ci prądu w gniazdku nie wyłączyli albo żebyś na prąd polowę wypłaty nie wydawał a drugą połowę na żywność. Zgadzam sie z poniżej, lepiej tymczasowe lodowisko gdziekolwiek miejsce do uzgodnienia niż ładowanie się w nowe lodowisko za miliony złotych. To tymczasowe zresztą też ma ostatnie lata bytu. Czas zrozumieć, że lodowiska to obecnie kolokwialnie mówiąc "obciach".

~Rack (89.151. * .48) 01.12.2021 19:17
oceniono 11 razy
-9
Zgłoś

A to ciekawe podejście do sprawy . "Terminy - nie ważne!Pieniadze- nie ważne!" Więc -BYLE DO WIOSNY... przecież TERMINY NIE SĄ WAŻNE. .... Ciekawe,czy wszyscy rządzący tym miastem są tacy zabawni ? Bo poważni - to NIE.

~henk (80.49. * .108) 01.12.2021 18:15
oceniono 10 razy
8
Zgłoś

Jeśli faktycznie koszt tego lodowiska na Rynku to 250 tys. a koszt nowego np. 5 mln. to chyba bardziej opłaci się co roku robić takie tymczasowe. Na dzień dzisiejszy te 5 mln. wystarczy na 20 lat takich lodowisk. Nowe lodowisko na 100% nie zarobi na siebie i będzie tylko generować koszta. A takie na Rynku uruchomi jakaś firma i miasta nic nie obchodzi, kończy się zima, lodowisko znika i nie ma problemu. Znając z doświadczenia jak wyglądają przetargi i wygrywa najtańsza oferta, to po paru latach lodowisko będzie wymagać remontu kapitalnego.

raciborzaninpolak 01.12.2021 17:37
oceniono 11 razy
-9
Zgłoś

do Axel210678 i do Kladka: lodowisko jest w budowie, czyli jeszcze chwila i bedzie do uzytku. Ale takim jak WY to ...jak by nie obrocil to zawsze d*pa z tylu!! Zawsze bedziecie jeczeli ! Kladka- o jakim "sprzeciwie" piszesz? bo ja np z moimi dziecmi, jestem jak najbardziej na TAK! A moze to poprostu "wy tak juz macie" ze MUSICIE sie sprzeciwic, bo inaczej kawa nie bedzie wam smakowala, a kury nie beda jajec znocic?!!!

~Kładka (5.173. * .250) 01.12.2021 16:20
oceniono 13 razy
9
Zgłoś

Szkoda, że redakcja nie napisała, że na oba lodowiska jest sprzeciw( na pismie do władz miasta Raciborza) trzeźwo myślących mieszkańców. Budowa lodowisk jest kolejnym ignorowaniem głosu sprzeciwu mieszkańców i udwaniem, że żyjemy dalej z 20 lat temu a nie w obecnej skomplikowanej sytuacji klimatyczno-ekonomiczno-gospodarczo- energetycznej. Miśu symbol niepotrzebnych i szkodliwych inwestycji. Jak zacznie upadać to nowe lodowisko to jest czarno na białym napisane żeby go nie budować. Potem nie będzie, że nie wiedziałem, że to, że tamto.

~LodowyMis (88.156. * .168) 01.12.2021 16:17
oceniono 12 razy
10
Zgłoś

No i dobrze ze nie ma szmacianego lodowiska buahaaaa

~MarekLa (45.134. * .140) 01.12.2021 15:10
oceniono 13 razy
-11
Zgłoś

Radni Szukalskiej i Lenka dla politycznej hucpy opóźniali budowę lodowiska.

~HandC (188.241. * .124) 01.12.2021 14:48
oceniono 13 razy
-9
Zgłoś

Mogliśmy mieć lodowisko skrojone pod Racibórz proponowane przez Polowego. Niestety hamulcowi musieli postawić na swoim. Brawo Ania! brawo Mirek! dzięki wam nie mamy ani jednego ani drugiego.

Axel210678 01.12.2021 13:34
oceniono 12 razy
-8
Zgłoś

Hahahaha co za żenada. Ani nie ma obiecanego lodowiska całorocznego ani lodowiska na rynku. Niech kadencja Polowego się już kończy.