Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie: Byli zdziwieni, że przyjechała straż. W jednym przypadku pomoc przyszła na czas

Jastrzębscy strażacy podczas weekendu 26-28 listopada odnotowali kilka zdarzeń, związanych z udzielaniem pomocy medycznej. Nie wszystkie zgłoszenia okazały się jednak zasadne. 

Jastrzębie: Byli zdziwieni, że przyjechała straż. W jednym przypadku pomoc przyszła na czas
Strażacy z Jastrzębia-Zdroju interweniowali m.in. przy Kaszubskiej, Śląskiej i al. Piłsudskiego.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Jastrzębie: Byli zdziwieni, że przyjechała straż. W jednym przypadku pomoc przyszła na czas

W piątkowe przedpołudnie 26 listopada strażacy zostali wezwani na al. Piłsudskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna leży na posadzce i potrzebuje pomocy. Po przyjeździe na miejsce strażacy chcieli opatrzeć poszkodowanego, ten jednak odmówił udzielenia pomocy. 

Zdziwiony lokator

Podobne zdarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór. O godz. 18.39 mundurowi przyjęli zgłoszenie o tym, że pod wskazanym adresem przy ul. Kaszubskiej przebywa osoba potrzebująca pomocy. Na miejsce wysłano dwa zastępy strażaków, jednak po dotarciu do wskazanego mieszkania lokator zdziwił się, że ktoś wezwał straż, bo zupełnie nic mu nie dolega. 

Kobieta zasłabła w łazience

Zasadne okazało się trzecie weekendowe zgłoszenie, które miało miejsce w sobotni wieczór 27 listopada o godz. 20.01. Była to pomoc w otwarciu mieszkania na prośbę policji. Strażacy za pomocą swojego sprzętu weszli do mieszkania przy ul. Śląskiej. Zastali tam 77-latkę, siedzącą w łazience. - Kobieta była przytomna, w logicznym kontakcie słownym (logicznie odpowiadała na pytania, twierdziła, że zasłabła i nie może się podnieść. Nie potrafiła też powiedzieć, jak długo przebywa w łazience). Została zabrana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego - informuje st. kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Jastrzębiu-Zdroju. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].