Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

To już ostatni moment na złożenie wniosku o 300 złotych

29.11.2021 11:38 | 0 komentarzy | d

Kończy się czas na złożenie wniosku o 300 zł na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry Start”. 30 listopada jest ostatnim dniem na dopełnienie formalności w związku z tym świadczeniem. - Zaletą jest to, że po elektronicznym złożeniu dokumentu jest on rozpatrywany praktycznie z automatu - przekonują w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

To już ostatni moment na złożenie wniosku o 300 złotych
Wnioski w ramach programu "Dobry start" należy składać elektronicznie (zdjęcie poglądowe)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Większość rodziców już skorzystała z tego świadczenia. W województwie śląskim złożono blisko 360 tys. wniosków. Oddziały ZUS w regionie wypłaciły świadczenia dla 489 tys. dzieci na kwotę 145 mln zł. Weryfikacja dokumentów oraz wypłata świadczeń odbywa się niemal całkowicie automatycznie - informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Świadczenie 300+ przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat, gdy jest orzeczona niepełnosprawność. Rodzice i opiekunowie wnioski o „Dobry Start” mogą składać je do 30 listopada elektronicznie za pomocą PUE ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. - Jak mogliśmy obserwować, najwięcej wniosków złożono w miesiącach wakacyjnych i początkiem września. To ten czas, kiedy rodzice wspólnie z dziećmi kompletują niezbędne rzeczy do szkoły, ale zdarzają się też osoby, które w późniejszym czasie starały się o to świadczenie. W ciągu ostatnich dwóch tygodni listopada do ZUS-u wpłynęło 2,5 tys. wniosków o 300 plus z naszego województwa. Dlatego przypominam, że jeśli ktoś jeszcze nie złożył takiego wniosku, pozostało mu tylko kilkadziesiąt godzin, by to zrobić - podkreśla Kopczyńska.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia). Świadczenie to jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Ludzie:

Beata Kopczyńska

Beata Kopczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego