Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Patrol

Leszek Pietrasz nadal na czele strażaków z Nędzy [ZDJĘCIA]

29.11.2021 09:13 | 0 komentarzy | Roksana Paź, d

W budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymocicach odbył się zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Nędzy. Podczas spotkania wybrano skład nowego zarządu. Sprawdź, kto wchodzi w jego skład.

Leszek Pietrasz nadal na czele strażaków z Nędzy [ZDJĘCIA]
Nowy Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP w Nędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Umocniona ochrona 

Spotkanie poprowadził prezes zarządu Leszek Pietrasz. Podczas posiedzenia oznajmił, że w 5-letnim okresie odbyło się 45 posiedzeń zarządu gminnego. Tematem spotkań były sprawy bieżące, związane z dotacjami oraz rozliczeniami, współpraca z podmiotami z terenu gminy Nędza, jak również określenie współpracy profilaktyki covidowej. W tym trudnym okresie strażacy zajmowali się między innymi pomocą w dostarczaniu pacjentów na szczepienia, rozwożeniem ulotek oraz rozwożeniem środków dezynfekujących. Poinformował również, że czasie kadencji nie nastąpiły zmiany w składzie zarządu.

- Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Nędzy po dokonaniu oceny działalności zarządu oddziału gminnego i ochotniczych straży pożarnych za okres minionej kadencji stwierdza, że podstawowe zadania przyjęte do realizacji Uchwałą Programową Zjazdu Gminnego z maja 2016 roku oraz wynikające z bieżących potrzeb zostały zrealizowane, co przyczyniło się do umocnienia szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej na terenie gminy Nędza - powiedział Leszek Pietrasz.

Co roku były organizowane spotkania weteranów, jednak od wystąpienia covidu, spotkania są wstrzymane. Coroczne zawody sportowo - pożarnicze jak i ćwiczenia, w rozmowie z druhami powinny być organizowane przynajmniej 2 razy w roku.

W czasie kadencji oddano do użytku dwie remizy, w czerwcu 2017 roku - OSP Babice z okazji 115 rocznicy jednostki oraz w 2018 OSP Górki Śląskie

W 2020 roku przeprowadzono kurs szeregowych, dowódców i naczelników.

Zjazd to też moment podziękowań. Strażacy z Nędzy za nadzór nad przebiegiem ćwiczeń chylili czoła w stronę brygadiera Andrzeja Charuka i kapitana Marka Wranika z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu

Więcej pożarów i zagrożeń

Prezes Leszek Pietrasz po bilansie pożarów i zagrożeń w czasie kadencji ze smutkiem poinformował, że odnotowano tendencję rosnącą. Z roku na rok pojawia się coraz więcej pożarów i zagrożeń w gminie Nędza, a także w pobliskich miejscowościach. Plusem w ocenie prezesa były dotacje dla straż pożarnych, za co zakupiono sporo nowego sprzętu, w tym wóz strażacki, a także starczyło na drobne remonty remiz strażackich.

Wójt Annę Iskałę na spotkaniu reprezentował sekretarz Krystian Dolipski. Przyszedł też Gerard Przybyła, przewodniczący Rady Gminy Nędza

Kto należy do nowego Zarządu?

Dokonując oceny na podstawie uzyskanych osiągnięć wskazanych w sprawozdaniu z działalności zarządu, zauważono potrzebę dalszego doskonalenia, wzmożenia aktywności oraz zaangażowania w wykonywaniu statutowych zadań. Mając to na uwadze, Zarząd Oddziału Gminnego ustalił kierunki pracy na kadencję 2021-2025.

Roksana Paź

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Gerard Przybyła

Gerard Przybyła

Przewodniczący rady gminy Nędza, prezes GMKS 21 Nędza

Krystian Dolipski

Krystian Dolipski

Sekretarz Gminy Nędza