Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie miastem roślin? Rekordowe nasadzenia w tym roku

Nowe drzewa, krzewy i rośliny ozdobne pojawiły się na skwerach oraz w pasach drogowych. W całym Jastrzębiu w tym roku posadzono 1348 krzewów i 150 drzew, nie licząc akcji "Weź się zazieleń", w ramach której mieszkańcy zasadzili 250 sadzonek.

Jastrzębie miastem roślin? Rekordowe nasadzenia w tym roku
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Posadzone zostały nie tylko znane i pospolite gatunki drzew, ale także rzadziej spotykane, np. platan klonolistny, miłorząb dwuklapowy, cypryśnik błotny, metasekwoja chińska czy morwa biała. Nasadzenia obejmują także różne gatunki krzewów, w większości obficie kwitnących, m. in. krzewuszki, jaśminowce, żylistki, tawuły, pigwowce, forsycje, hortensje, róże i pięciorniki.

Drzewa zasadzono przy ulicach Arki Bożka, Harcerskiej, Wrocławskiej i Popiełuszki. Krzewy pojawiły się na ulicy Arki Bożka, Zielonej, Wrocławskiej, Szkolnej, Katowickiej, Kopernika, Moniuszki, Granicznej i alei Jana Pawła II.

Zobacz więcej:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Bellena (5.184. * .111) 25.11.2021 17:29

Jastrzębie jest zielonym miastem. Zamiast centrum ma chaszcze. Dawna stacja kolejowa pochłonięta przez roślinność. Koło szpitala też jakieś dziko rosnące niczyje rośliny. Chaszcze zamiast Diamentu. Wszędzie jest zielono nawet jeśli nie jest to zamierzone.