Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Praca w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Dyrektor więzienia opowiedział studentom PWSZ, jak wstąpić w szeregi Służby Więziennej

25.11.2021 09:54 | 1 komentarz | ż

Podpułkownik Maciej Konior z funkcjonariuszami raciborskiej jednostki penitencjarnej spotkali się ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Rozmawiali o roli Służby Więziennej w systemie bezpieczeństwa państwa oraz o specyfice pracy w Zakładzie Karnym.

Praca w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Dyrektor więzienia opowiedział studentom PWSZ, jak wstąpić w szeregi Służby Więziennej
Dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu Maciej Konior podczas spotkania ze studentami kierunków resocjalizacja oraz bezpieczeństwo państwa.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie zostało zorganizowane w celu promocji Służby Więziennej w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. - Jak nas widzą tak nas piszą... W myśl tego hasła zaprezentowaliśmy studentom bezpieczeństwa państwa oraz resocjalizacji teoretyczne i praktyczne aspekty pełnienia służby w więzieniu - relacjonuje mjr Tomasz Brzozowski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Raciborzu.

W trakcie spotkania omówiono zadania, misję i etos Służby Więziennej. Zaprezentowano historię Zakładu Karnego w Raciborzu oraz rozwoju myśli penitencjarnej. Funkcjonariusze zaprezentowali uzbrojenie i pozostające na wyposażeniu SW środki przymusu bezpośredniego. Omówiono podstawy pracy z deficytami przestępców, w tym znaczenie posług religijnych w więzieniu oraz podstawowe obowiązki ewidencyjne.

- W ramach spotkania przedstawiono również zasady rekrutacji do Służby Więziennej, korzyści płynące z wstąpienia w szeregi naszej służby. Akcja odbiła się dużym zainteresowaniem ze strony wykładowców i studentów, którzy brawami docenili przygotowane spotkanie - dodaje mjr T. Brzozowski.

źródło: ZK Racibórz, oprac. ż