Piątek, 3 grudnia 2021

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Mały Kacper z Żor może zacząć chodzić, ale potrzebuje operacji. Brakuje 156 tys. zł

22.11.2021 23:33 | 0 komentarzy | ska

11-letni Kacper Woźniak w Żor choruje na mózgowe porażenie dziecięce oraz zmaga się z zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego. Chłopiec potrzebuje regularnej rehabilitacji, ale ta przynosi powolne efekty. Pojawiła się jednak iskierka nadziei na to, aby mógł samodzielnie chodzić. Potrzeba jednak kwoty 156 tys. zł na operację w European Paley Institute. 

Mały Kacper z Żor może zacząć chodzić, ale potrzebuje operacji. Brakuje 156 tys. zł
Kacper Woźniak jest uśmiechniętym i pełnym energii chłopcem, jednak ograniczenia ruchowe uniemożliwiają mu poznawanie świata.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mały Kacper z Żor może zacząć chodzić, ale potrzebuje operacji. Brakuje 156 tys. zł

Kacper choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Najpierw, zamiast w ręce mamy, która tak bardzo na niego czekała, trafił do inkubatora – urodził się z niewydolnością oddechową. W 3 tygodniu życia zachorował na zapalenie płuc. Oprócz tego lekarze zdiagnozowali odmę płucną, kwasicę metaboliczną i niedokrwistość wtórną.  

Regularna rehabilitacja

W efekcie zaburzony został układ nerwowy, co doprowadziło do dziecięcego porażenia mózgowego – choroby, która do dziś zabiera sprawność i skazuje Kacperka na codzienne zmaganie się z bólem.

- Synek do tej pory nie zaczął samodzielnie chodzić. Mimo systematycznej rehabilitacji postępy są bardzo powolne. Dzięki naszej ciężkiej pracy Kacperek siedzi samodzielnie, potrafi się podnieść z pozycji siedzącej do stojącej z moją pomocą, poprawiła się u niego koordynacja wzrokowo-ruchowa. Niestety wciąż trwa walka o samodzielne kroki - wyjaśnia Agnieszka Woźniak, mama Kacpra. 

Szansa na operację w Warszawie

Na początku listopada pojechała z Kacperkiem na konsultację do European Paley Institute – szpitala, który specjalizuje się w bardzo skomplikowanych operacjach ortopedycznych. - Lekarze powiedzieli nam, że Kacperek może samodzielnie chodzić! Otrzymaliśmy kwalifikację, a wraz z nią kosztorys operacji. 150 tys. zł za samodzielność i życie bez bólu... Wychowuję Kacpra sama. Walczę o syna każdego dnia, aby wrócił do zdrowia, aby mógł się samodzielnie poruszać, a nie oglądać i poznawać świat na wózku i moich rękach. Dlatego proszę o pomoc, o szansę dla mojego dziecka - podkreśla pani Agnieszka. 

Razem możemy więcej

Zachęcamy do wsparcia zbiórki dla Kacperka w portalu Siepomaga.pl. Na razie udało się zebrać ponad 6 tys. zł. Brakuje jeszcze 156 tys. zł z zaplanowanej kwoty, jednak być może dzięki wsparciu darczyńców, chłopiec zyska szansę na lepsze życie.