Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Pożyczki na raty, bez wychodzenia z domu

23.11.2021 09:30 | 0 komentarzy | EK

Żyjemy w czasy, w których coraz trudniej zaplanować budżet domowy. Ceny podstawowych produktów ciągle rosną, wielu osobom ledwo wystarcza na przeżycie od pierwszego do pierwszego, a do tego wszystkiego pojawiają się niezaplanowane wydatki, które wywracają cały dotychczasowy plan finansowy do góry nogami. Niestety te sytuacje w większości gospodarstw domowych są na porządku dziennym, a uzyskanie pomocy w banku może okazać się bardzo trudne lub prawie niemożliwe.

Pożyczki na raty, bez wychodzenia z domu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W takiej sytuacji należy zrobić rozeznanie na rynku pozabankowych instytucji finansowych. Firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek mają bogaty zasób sprawdzonych ofert, z których w większości można skorzystać bez wychodzenia z domu np. na https://pozyczka4you.pl/pozyczki-na-raty/.

Różnica między pożyczką bankową i pozabankową

Przed podjęciem decyzji dotyczącej skorzystania z jednej z tych ofert, należy zapoznać się z ich elementarnymi różnicami. Pierwszą z nich jest oczywiście rodzaj instytucji. Pożyczki bankowe są udzielane tylko i wyłącznie przez banki i poza samym złożeniem wniosku, nie może się to odbyć przez Internet. Natomiast pożyczki pozabankowe udzielają różne firmy i instytucje pozabankowe, a cały proces przebiega bez wychodzenia z domu. Kolejnym ważnym aspektem jest całe postępowanie związane z udzielaniem pożyczek. W przypadku banków jest ono skomplikowane i długotrwałe, trzeba dokładnie przeanalizować historię kredytową wnioskodawcy i jego dane. Instytucją pozabankowym z reguły wystarcza zaledwie posiadanie określonego wieku i indywidualnego konta bankowego. Jedną z ciekawszych różnic jest także oferta tych dwóch instytucji, która w przypadku firm pozabankowych jest bogatsza, a największym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się pożyczki na raty.

Czym są pożyczki na raty?

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczki na raty to zaciągnięcie zobowiązania finansowego względem konkretnej instytucji, które należy spłacić w z góry ustalonych ratach, w określonym terminie. Najczęściej taka pożyczka zaciągana jest na kilka lub kilkanaście miesięcy, a jej raty powinny być spłacane co miesiąc. Takie pożyczki mogą być zaciągane stacjonarnie, w tradycyjny sposób, jednak największa popularnością cieszą się te, które można dostać online. Jednak przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, należy bardzo dokładnie przeanalizować i porównać dostępne oferty, sprawdzić firmę pożyczkową i wybrać najkorzystniejszą opcję.

Kto może starać się o pożyczkę ratalną?

Cały proces udzielania pożyczek ratalnych przez Internet jest bardzo prosty i opiera się przede wszystkim na złożonym przez pożyczkobiorcę wniosku i jego sytuacji finansowej. Jednak potrzebne będą także: dowód osobisty, obywatelstwo polskie i stałe miejsce zamieszkania na terytorium Polski, osobiste konto bankowe, określony wiek (najczęściej jest to 18 lat), a także w większości sytuacji sprawdzane są wpisy w BIK.

Jeśli ktoś zastanawia się jaka jest najlepsza pożyczka na raty, to na to pytanie odpowiedź jest tylko jedna - to taka pożyczka, która jest idealnie dopasowana do wnioskodawcy, uwzględniając jego sytuację finansową i historię kredytową. W zależności od firmy udzielającej pożyczki, raty mogą wynosić od 1 do nawet 60, natomiast kwotę pożyczki ustala się za pomocą suwaka dostępnego na stronie.

Materiał zewnętrzny