Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Patrol

Do OSP Bieńkowice trafił sprzęt ratunkowy

22.11.2021 08:54 | 0 komentarzy | mad

Ochotnicy zostali wyposażeni w nowe aparaty powietrzne. Urządzenia wcześniej zostały pozyskane z Austrii.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda wraz z Komendantem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu bryg. Jarosław Ceglarek przekazał nowy komplet dwóch zestawów powietrznych jednostce OSP w Bieńkowicach. - Agregaty wraz z pełnym wyposażeniem zostały nieodpłatnie pozyskane przez starostę w ramach dobrej współpracy z jednostkami straży pożarnej z Austrii - tłumaczy Starostwo.

Urzędnicy wyjaśniają, że OSP Bieńkowice została wytypowana do otrzymania tego sprzętu z uwagi na organizowane przez nich „Powiatowe Zawody Sikawek Konnych”, w których corocznie uczestniczy reprezentacja z Austrii. W przekazaniu sprzętu uczestniczyli przedstawiciele zarządu OSP w Bieńkowicach oraz wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki.

- Cieszę się, że kolejny nowy sprzęt ratunkowy tym razem trafia do strażaków z OSP w Bieńkowicach, tym samym zwiększając poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców - powiedział starosta Grzegorz Swoboda. Słowa podziękowania skierowano do komendanta straży pożarnej w Aschach - Franza Paschingera za zaangażowanie i koordynowanie działań przekazania aparatów.

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.