środa, 26 stycznia 2022

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

W pożarze stracili to nad czym pracowali przez 15 lat. Trwa zbiórka na rzecz rolników z Bieńkowic

20.11.2021 20:50 | 0 komentarzy | mad

W serwisie zrzutka.pl ogłoszono zbiórkę na rzecz rolników z Bieńkowic, którzy ucierpieli podczas pożaru. W wyniku tego zdarzenia kilkaset zwierząt zginęło w płomieniach, zniszczeniu uległo również 3/4 zabudowań inwentarskich.

W pożarze stracili to nad czym pracowali przez 15 lat. Trwa zbiórka na rzecz rolników z Bieńkowic
- Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że objęty ogniem jest dach budynku inwentarskiego, w którym znajdują się zwierzęta. W jednym ciągu posadowiony był budynek mieszkalny oraz pomieszczenia hodowlano-gospodarcze. Zagrożony był przyległy budynek mieszkalny - relacjonują strażacy. Jak dodają, przed przybyciem zastępów z budynku mieszkalnego ewakuowały się 4 osoby. - Mieszkańcom nic się nie stało, jednak nie udało się wyprowadzić zwierząt z budynku - dodają (fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło przy ul. Bojanowskiej w Bieńkowicach 19 listopada około godz. 4.00. O tej ogromnej tragedii pisaliśmy w artykule: Dramat rolników z Bieńkowic. "15 lat pracy diabli wzięli".

Szybko pospieszyli ludzie dobrej woli, ogłaszając zbiórkę w serwisie zrzutka.pl. - Dr. Ania w pożarze straciła niemal wszystko, nie tylko zwierzęta czy budynki, straciła plany na przyszłość. Zawsze pogodna, pomocna i życzliwa, niosła pomoc swoim czworonożnym pacjentom. Dzisiaj ona potrzebuje pomocy, sama o nią nie poprosi, powie: „są ludzie w gorszej sytuacji”. Przyłączcie się do zbiórki, niech dr Ania dowie się, że dobro wraca! - napisano w opisie zbiórki, której celem jest 100 000 zł (w chwili publikacji tego artykułu zebrano już 8 063 zł).

Zbiórka znajduje się TUTAJ.


Czytaj także: