Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Patrol

18.11.2021 07:00 | 0 komentarzy | mad

W Pietrowicach Wielkich znany jest już nowy skład Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Kto wchodzi w jego skład?

Kto stoi na czele strażaków w Pietrowicach Wielkich? [ZDJĘCIA]
Spotkanie zorganizowano w centrum społeczno-kulturalnym. Oprócz strażaków uczestniczyli w nim również przedstawiciele gminy – wójt Andrzej Wawrzynek i przewodniczący rady Piotr Bajak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Takie spotkanie odbywa się raz na pięć lat. To czas do ocen, podsumowań, podziękowań i planowania przyszłości. Poprzedziło je zebrania sprawozdawczo-wyborcze we wszystkich jednostkach OSP gminy, kiedy to dokonywano wyboru nowych zarządów i komisji rewizyjnych.

Gmina Pietrowice Wielkie składa się z 11 sołectw, w których mieszka nieco ponad 6500 osób. Na jej terenie działa kilka przedsiębiorstw, w tym największe na Raciborszczyźnie – spółka Eko-Okna. O bezpieczeństwo pożarowe tego terenu dbają strażacy z terenu gminy, których jest 333 czynnych, zrzeszonych w 10 jednostkach.

Punktem kulminacyjnym zjazdu był wybór nowych władz. Po wyborach w skład Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pietrowicach Wielkich wchodzą:

Komisję rewizyjną tworzą:

Przedstawicielami do zarządu powiatowego są: Jan Herud i Elżbieta Lesznik. A delegatami do zjazdu powiatowego: Paweł Cygler, Artur Kasper, Mateusz Kyrcz, Magdalena Stajner oraz Bartłomiej Zdeb.

fot. UG Pietrowice Wielkie 

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Jan Herud

Jan Herud

Radny gminy Pietrowic Wielkie

Piotr Bajak

Piotr Bajak

Przewodniczący rady gminy Pietrowice Wielkie

Szymon Bolik

Szymon Bolik

Radny Powiatu Raciborskiego