Piątek, 3 grudnia 2021

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

W Kuźni mszą świętą uczcili Narodowe Święto Niepodległości

15.11.2021 13:59 | 0 komentarzy | mad

To kolejny akcent, który z okazji święta państwowego, odbył się na terenie gminy Kuźnia Raciborska.

W Kuźni mszą świętą uczcili Narodowe Święto Niepodległości
Oficjele biorący udział w kuźniańskich uroczystościach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Msza w intencji Ojczyzny w związku z 103. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się 11 listopada w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej. - Serdecznie dziękuję księdzu Andrzejowi Pyttlikowi, chórowi parafialnemu, wystawionym pocztom sztandarowym: Gminy Kuźnia Raciborska, OSP w Kuźni Raciborskiej, MOW w Kuźni Raciborskiej, MOW w Rudach, Górników oraz Dzieci Marii - napisał burmistrz Paweł Macha w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej urzędu.

W kuźniańskich obchodach wzięli udział również: minister i poseł Michał Woś, przewodniczący rady miejskiej Gerard Depta, jego zastępczyni Ilona Wróbel oraz radni: Mariola Wajda, Grażyna Tokarska i Maciej Kriwienok. A także przedstawiciele urzędu miejskiego: wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, skarbnik Anna Szostak i sekretarz Dominik Klimanek.

Przypomnijmy, że w ramach świętowania odzyskania przez Polskę Niepodległości w Kuźni Raciborskiej obradował również Sejmik Przedszkolny z senator Ewą Gawędą (więcej TUTAJ), odbyła się 22. edycja Biegu Niepodległości (zobacz: W Kuźni Raciborskiej biegiem uczcili odzyskanie niepodległości) oraz swoją uroczystość przygotowali leśnicy i pracownicy rudzkiej podstawówki (TU relacja).

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.