Wtorek, 30 listopada 2021

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Ciastka w kształcie piersi - nowa akcja w piekarniach w regionie. Jaki ma cel?

26.10.2021 14:01 | 1 komentarz | ska

Październik to miesiąc walki z rakiem! Kupując ciastka w kształcie piersi pomagasz walczyć z nowotworem. Jego wczesne wykrycie zwiększa szansę na skuteczną walkę, niestety kobiety często zapominają o ważnych badaniach. W piekarniach sieci Kłos w regionie pojawiły się nietypowe ciastka, które mają zwrócić uwagę na profilaktykę nowotworów piersi. 

Ciastka w kształcie piersi - nowa akcja w piekarniach w regionie. Jaki ma cel?
Nietypowe ciastka mają konkretny cel - część dochodu z ich sprzedaży trafi do Fundacji Kochasz Dopilnuj. fot. materiały prasowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ciastka w kształcie piersi - nowa akcja w piekarniach w regionie. Jaki ma cel?

- Z Izbą Rzemieślniczą w Katowicach po raz pierwszy przyłączamy się do trwającej cały październik dyskusji o profilaktyce raka piersi i chcemy zachęcić wszystkich do kupowania specjalnych ciasteczek w naszych piekarniach, z których dochód przeznaczymy na Fundację Kochasz Dopilnuj. Ciastka w kształcie piersi będzie można zakupić z każdej naszej piekarni całodobowej w terminie od 26 do 28 października. Ilość ciastek jest ograniczona. 3 zł ze sprzedaży każdego z nich przekażemy na walkę z nowotworem. Zachęcamy do licznego przyłączenia się do akcji i wsparcie Fundacji Kochasz Dopilnuj - informują organizatorzy akcji. 

Wspólnie z kampanią #Pomacajsie

Partnerami akcji jest Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz Fundacja Kochasz Dopilnuj. Kampania #Pomacajsie jest sztandarowym projektem Fundacji Kochasz Dopilnuj, która promuje profilaktykę chorób nowotworowych. Wzorem lat poprzednich kampanii towarzyszy cykl wystaw prezentujących fotografie kobiet doświadczonych rakiem piersi. 

Kampania społeczna #Pomacajsie ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie samobadania we wczesnym wykrywaniu raka piersi oraz pokazuje siłę i piękno kobiet dotkniętych rakiem piersi. Kampania zainicjowana została w lipcu 2019. W ramacj akcji do tej pory wykonano 98 sesji zdjęciowych cudownych kobiet, doświadczonych rakiem piersi. 

Cukiernie w regionie

Piekarnia Ciastkarnia KŁOS rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku, kiedy to Mistrz Piekarnictwa i Cukiernictwa Marian Kurzyca, założył pierwszą piekarnię w Katowicach. Przez lata, w rzemieślniczą działalność piekarni zaangażowała się cała rodzina, pracownicy oraz lokalni dostawcy. Wspólna praca i zaangażowanie pozwoliły otworzyć do dziś kilkadziesiąt punktów na terenie całego Śląska, spośród których część czynnych jest całą dobę. Cukiernie działają m.in. w Wodzisławiu Śląskim, dwa punkty w Rybniku, dwa punkty w Jastrzębiu-Zdroju, Żorach oraz Czerwionce-Leszczynach.