Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

PSE zbiera uwagi do przebiegu linii 400 kV na terenie gminy Godów

21.10.2021 12:36 | 5 komentarzy | art

18 października w Godowie odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie budowy linii 400 kV, które mają powstać do 2028 r. i biegnąć przez gminę Godów w kierunku Jastrzębia i Pawłowic. Polskie Sieci Elektroenergetyczne zaprezentowały dokładny przebieg planowanej linii. Mieszkańcy gminy mogą składać do niego swoje uwagi i zastrzeżenia. 

PSE zbiera uwagi do przebiegu linii 400 kV na terenie gminy Godów
Przebieg linii wysokiego napięcia przez gminę Godów. Materiały UG Godów.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mapę z planowanym przebiegiem linii elektroenergetycznej wysokiego napięcia na terenie gminy Godów opublikował Urząd Gminy w Godowie na swojej stronie internetowej.  

Mapa do pobrania poniżej:

Pobierz Godów_A2_191021-1 tylko sieci.pdf (format pdf, rozmiar ~1.93 M)

Z mapy wynika, że w przeważającej części sieć przebiegać będzie nad terenami niezamieszkałymi, jednak na pograniczu Skrzyszowa i Godowa w okolicach skrzyżowania ul. 1 Maja z ul. Raszczykowiec linia przebiegnie nad kilkoma budynkami mieszkalnymi. Jak mówił pod koniec września na spotkaniu z radnymi gminy Godów Aleksander Majcher z PSE, pod linią i w jej pasie technologicznym nie mogą znajdować się budynki mieszkalne oraz roślinność wyższa niż 4 metry. O przebiegu spotkania pisaliśmy w artykule: PSE konsultuje przebieg linii wysokiego napięcia w Godowie i Jastrzębiu

Z mapy wynika, że w pasie technologicznym prezentowanego wariantu przebiegu linii znajduje się 5 budynków mieszkalnych. - Wydaje nam się, że to najlepsze rozwiązanie, które niesie ze sobą niemałe, ale najmniejsze koszty społeczne – mówił na spotkaniu z radnymi Majcher, omawiając tę propozycję przebiegu linii 400 kV. 

Uwagi i zastrzeżenia co do przebiegu linii można wnosić do dnia 29 października bezpośrednio do PSE na adres mailowy podborze@pse.pl.