Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Wraca złota polska jesień? Tak, ale temperatury nie zachwycą

19.10.2021 12:28 | 1 komentarz | art

Dziś na terenie w naszej części województwa śląskiego, po kilku pochmurnych dniach, obserwujemy powrót słońca i nieco wyższych temperatur. A co czeka nas w pogodzie w najbliższych kilku dniach? Nie zabraknie słońca, ale nie będą mu towarzyszyć oszałamiające temperatury. Będzie raczej chłodno. 

Wraca złota polska jesień? Tak, ale temperatury nie zachwycą
W tym tygodniu w naszym regionie nie powinno zabraknąć słońca. Zdjęcie ilustracyjne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś, tj. we wtorek 19 października, w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą maksymalnie 15 st. C. Zza chmur co chwilę świeci słońce. Jeszcze przyjemniejsza pogoda czeka nas w środę 20 października. Termometry mają wskazać nawet 17-18 st. C. i również zza chmur powinno wyjrzeć do nas słońce. 

W czwartek znów się jednak mocniej zachmurzy, a temperatura ma spaść do 13-14 kresek. Możliwe opady deszczu, choć raczej niewielkie. Może powiać do 55 km/h

W piątek powinno wrócić do nas słońce, ale spadnie temperatura. Maksymalnie 11 st. C. Niemal identycznie powinna wyglądać sobota, znów słońce będzie walczyć z chmurami, czasem przez nie się przebije i znów temperatura sięgnie 10-11 kresek. 

Za to w niedzielę czeka nas ładny słoneczny dzień, bez chmur. Niestety temperatura raczej nie wzrośnie. Według prognoz IMiGW maksymalnie można spodziewać się 10 st. C. Za to dzień powinien być niemal całkowicie bezwietrzny.