Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Patrol

To 19-latek z powiatu raciborskiego zderzył się z ciężarówką na DK 45 nieopodal Ciężkowic

18.10.2021 19:45 | 1 komentarz | żet

Kierowca ciężarowego mana zachował zimną krew i w ostatniej chwili zjechał na pobocze. Prawdopodobnie ocalił życie młodego kierowcy hondy i jego pasażera.

To 19-latek z powiatu raciborskiego zderzył się z ciężarówką na DK 45 nieopodal Ciężkowic
Na zdjęciu u góry widać hondę po zderzeniu z ciężarówką. Na dole ciężarowy man, obok jeden z interweniujących strażaków (fot. OSP Polska Cerekiew).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 15 października około godz. 15.40 na drodze krajowej 45 nieopodal Ponięcic i Ciężkowic. Kierowca hondy stracił panowanie nad samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym ciężarowym manem.

Tę wersję wydarzeń potwierdza nadkom. Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Rzeczniczka dodaje, że kierowca hondy to 19-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Choć ostatecznie zdarzenie zostało zakwalifikowane do kategorii kolizji drogowych (uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń), sprawa trafi do sądu. Ten poleci ustalić dokładne okoliczności oraz przebieg zdarzeniu oraz zdecyduje o wymiarze kary dla 19-latka.

Młody kierowca hondy oraz kierowca ciężarówki byli trzeźwi.