Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Wodzisław Śl. gotowy na Marsz Równości? Policja: Jesteśmy przygotowani na wszelką ewentualność

15.10.2021 19:13 | 39 komentarzy | juk

Tęczowa parada po raz pierwszy przejdzie przez Wodzisław Śl. Czy dojdzie do kontrmanifestacji i zamieszek? Policja zapewnia, że jest gotowa na różne scenariusze i będzie reagowała na bieżąco.

Wodzisław Śl. gotowy na Marsz Równości? Policja: Jesteśmy przygotowani na wszelką ewentualność
Akcja plakatowania organizatorów Wodzisławskiego Marszu Równości. (fot. FB/Marsz Równości Wodzisław Śląski - Każdy Inny, Wszyscy Równi)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już jutro (16.10) ulicami Wodzisławia Śl. po raz pierwszy przejdzie Marsz Równości, którego hasło przewodnie brzmi: Każdy inny, wszyscy równi. Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia, "wychodzimy na ulicę, żeby sprzeciwić się wszelkim przejawom dyskryminacji. Nie ma naszej zgody na jakąkolwiek nierówność. Nie ma naszej zgody na homofobię, ksenofobię, antysemityzm, rasizm".

Start Marszu zaplanowano na godz. 15.00. Jego uczestnicy mają ruszyć z płyty rynku. Nad bezpieczeństwem czuwać będą funkcjonariusze z Komedy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. - O planowanym zgromadzeniu zostaliśmy poinformowani przez jego organizatorów - przekazuje nam asp. Patryk Błasik. - Zgodnie z procedurami zadbamy o bezpieczeństwo jego uczestników - dodaje. Wyjaśnia, że policjanci będą czuwać, aby Marsz przebiegał w spokojnej atmosferze. Mogą również wystąpić utrudnienia w ruchu w okolicach Starego Miasta.

Patryk Błasik zapytany przez nas, czy zgromadzenie można uznać za imprezę o podwyższonym ryzyku odpowiada nam, że póki co nie ma ku temu przesłanek. - Jesteśmy jednak przygotowani na wszelką ewentualność. Na tym polega nasza służba - dodaje stanowczo.