Wtorek, 30 listopada 2021

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Prezydent Kieca chce debatować o budownictwie mieszkaniowym w mieście

15.10.2021 13:48 | 6 komentarzy | art

W czwartek 28 października w Wodzisławskim Centrum Kultury z inicjatywy Mieczysława Kiecy, Prezydenta Wodzisławia, odbędzie się debata o rozwoju miasta w obszarze budownictwa mieszkaniowego.

Prezydent Kieca chce debatować o budownictwie mieszkaniowym w mieście
Debata jest najpewniej pokłosiem awantury wokół pomysłu budowy mieszkań komunalnych na miejskich działkach budowlanych w sąsiedztwie prywatnego Osiedla Batory. fot. FB/Osiedle Batory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Debata jest najpewniej pokłosiem konfliktu, do którego doszło po tym, jak miasto chciało budować przy ul. Batorego mieszkania komunalne. Pomysł oprotestowali mieszkańcy istniejącego w okolicy planowanej inwestycji osiedla domków szeregowych. Nie zgadzają się na wycinkę 1 ha samosiejek pod budowę mieszkań komunalnych. Las samosiejek sąsiaduje z istniejącym osiedlem Batorego. Po protestach prezydent Kieca z pomysłu na razie się wycofał.

- Bardzo mocno zależy mi na rozwoju naszego pięknego miasta. Na jego rozbudowie, upiększaniu, budowaniu lepszej przyszłości. Ale nie mniej, podkreślę - nie mniej, zależy mi na Waszym spokoju i komforcie oraz jakości życia w mieście. Dlatego też widząc, jak wiele negatywnych emocji przynosi nam temat rozwoju osiedla Batory, po wielu rozmowach, szerokim oglądzie sytuacji, podjąłem decyzję o zaproszeniu Was wszystkich do rozmowy na temat rozwoju miasta w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Wierzę, że znów razem znajdziemy najlepszą dla nas i naszej wspólnoty ścieżkę - w ten sposób do mieszkańców zwrócił się prezydent Mieczysław Kieca.

Do udziału w debacie zostali zaproszeni eksperci oraz przedstawiciele rynku mieszkaniowego w Wodzisławiu Śląskim, m.in. urbanista, architekt przestrzeni miejskiej, prezesi spółdzielni mieszkaniowych oraz deweloperzy.

Debata rozpocznie się o godz. 17:30. Liczba miejsc ze względów sanitarnych jest ograniczona, chęć udziału należy zgłosić telefonicznie pod numer 32 45 90 478. Na facebookowej stronie miasta pojawi się transmisja spotkania z mieszkańcami.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.