Poniedziałek, 24 stycznia 2022

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Patrol

Wypadek na Wodzisławskiej. Jedna osoba zakleszczona w samochodzie [ZDJĘCIA]

15.10.2021 11:07 | 1 komentarz | AgaKa

W czwartek, 14 października po godz. 21.00 strażacy zostali zadysponowani na ul. Wodzisławską, gdzie doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych. Jedna osoba była zakleszczona w pojeździe. By ją wydostać, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu.

Wypadek na Wodzisławskiej. Jedna osoba zakleszczona w samochodzie [ZDJĘCIA]
fot. Informacje drogowe 24H z powiatu Wodzisław Śląski, Rybnik, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgłoszenie o wypadku dotarło do strażaków o godz. 21.10. Na ul. Wodzisławskiej, w rejonie posesji nr 106 zderzyły się trzy samochody osobowe: audi a4, VW polo oraz honda civic. W wyniku tego zdarzenia jeden z samochodów trzeba było rozciąć przy pomocy narzędzi hydraulicznych, by wydostać poszkodowanego. 31-latek został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach.

Jak przekazał nam asp. Patryk Błasik z wodzisławskiej komendy policji, przyczyną kolizji było niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego samochodu.

- Kierująca pojazdem marki honda jadąc ul. Wodzisławską w Mszanie w kierunku Jastrzębia nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu marki audi, w wyniku czego uderzyła w jego tył. Następnie zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w jadący z przeciwnej strony samochód marki volkswagen polo. Kierująca pojazdem była trzeźwa, podobnie jak pozostali kierowcy. Kierowca samochodu marki polo został zabrany do szpitala z obrażeniami głowy, gdzie został na obserwacji. Jego stan nie zagrażał życiu i zdrowiu. Pozostali uczestnicy zderzenia nie wymagali pomocy medycznej. Teraz wszystko będzie zależało od tego, jakie obrażenia odniósł ten pan - czy będzie postępowanie w kierunku kolizji czy wypadku drogowego - powiedział.