Piątek, 22 października 2021

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Remont ul. Oraczy zakończony. Mieszkańcy będą zadowoleni?

13.10.2021 11:24 | 0 komentarzy | AgaKa

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim informuje o tym, że zakończona została tegoroczna inwestycja związana z remontem nawierzchni ul. Oraczy.

Remont ul. Oraczy zakończony. Mieszkańcy będą zadowoleni?
ul. Oraczy po remoncie, fot. Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zakres inwestycji obejmował modernizację nawierzchni wraz z podbudową oraz poboczy na odcinku niespełna kilometra. Wykonawcą była firma Auto-Trans Asfalty z Gierałtowic. Koszt wyniósł 426 tys. zł i został sfinansowany po połowie z budżetów Powiatu, jak i Miasta Wodzisław Śl.

Jedno się kończy, kolejne zaczyna

Przypominamy, że 12 października ruszyła modernizacja ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim. Utrudnienia mają występować na odcinku niespełna kilometra między skrzyżowaniem z ul. Kokoszycką a skrzyżowaniem z ul. Leszka.

Inwestycja swoim zakresem obejmie przebudowę chodników, kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni. W ramach inwestycji zostanie także wykonana kanalizacja sanitarna w ramach realizacji tzw. zamówienia wspólnego z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim.

Całkowita wartość inwestycji to 3 mln zł, z czego dofinansowanie pozyskane przez Zarząd Powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi prawie 1,7 mln zł. Resztę stanowi wkład własny, który zostanie sfinansowany z budżetów Powiatu oraz Miasta Wodzisławia Śl. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2022 roku.