Piątek, 22 października 2021

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Aquapark H2Ostróg otworzą w sobotę 16 października. „Obiekt jest w końcu bezpieczny”

12.10.2021 14:32 | 6 komentarzy | ma.w

Dariusz Polowy w formule zdalnej konferencji prasowej ogłosił 12 października, że basen OSiR-u znów będzie czynny. Po długotrwałej naprawie będzie można zeń korzystać od najbliższego weekendu. - Nie poszliśmy na żadne kompromisy. To na czym nam zależało, to osiągnęliśmy. Mieszkańcy mogą korzystać z bezpiecznej pływalni - oznajmił Dariusz Polowy.

Aquapark H2Ostróg otworzą w sobotę 16 października. „Obiekt jest w końcu bezpieczny”
Prezydent Polowy ogłasza otwarcie aquaparku po remoncie, który trwał od wczesnej wiosny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- W najbliższą sobotę otwieramy - zapowiedział prezydent i pokazał protokół z pomiarów jakości wody. - Sprawdzono wszystkie obiegi i parametry. Obiekt jest bezpieczny, do korzystania przez mieszańców. Nie poszliśmy na żadne kompromisy i to, co było najważniejsze - osiągnęliśmy. Teraz pora na rozbudowę o część zewnętrzną - podkreślił D. Polowy.

Od zeszłego października, kiedy wskutek pandemii basen zamknięto, obiekt był nieczynny. Zapytaliśmy włodarza co zrobić, żeby ściągać klientów, którzy "pouciekali" na inne baseny? Jak ich odzyskać? Czy jest na to jakiś plan?

- Wyjdziemy do tych, co kochają pływanie jak i do tych, co rzadziej korzystają z basenu. Uatrakcyjnimy nasz obiekt, o czym będziemy na bieżąco informować. Żeby klienci odzyskali zaufanie do H2Ostróg - stwierdził włodarz Raciborza.

Na pytanie kiedy można się spodziewać rozbudowy aquaparku o część letnią, Polowy odparł, że już zaczynają się nad tym prace. - H2Ostróg potrzebuje nowego otwarcia - zaznaczył. Wkrótce prezydent zamierza pokazać koncepcję projektową.

Konferencję poprowadził Rafał Krzyżok z Biura Prezydenta Miasta

Dlaczego to prezydent informuje o otwarciu aquaparku, a nie dyrektor OSiR Paweł Król?

- Bo to ja gwarantowałem tę pewność, że wszystko zaświeci się na zielono jeśli chodzi o jakość wody. Było wiele nacisków, żeby otworzyć, mimo że nie działa wszystko dobrze. To mój sprzeciw przeważył - oznajmił D. Polowy.

Remont H2Ostróg nie został jeszcze zakończony, kwestie odbiorowe nadal trwają, zgodnie z procedurą budowlaną.

Jaka będzie w przyszłości polityka cenowa w aquaparku?

W najbliższym miesiącu należy spodziewać się dużo promocji, tak aby obiekt notował jak najwięcej odwiedzin, żeby klienci się doń przekonali.

Pod basenem jest mało miejsc parkingowych. Nawet gdy był zamknięty, to wiele z nich było zajętych. Prezydent pocieszył kierowców, że kolejny parking powstanie przy nowym lodowisku.

Co z trudną sytuacją pływaków Victorii, z SP15? Przez dłuższy czas mieli duże problemy z odbywaniem normalnych treningów? Odpowiedź na to pytanie i jeszcze wiele innych padły w trakcie konferencji. Po szczegóły zapraszamy do materiału wideo.

Parametry jakości wody w H2Ostróg

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza