Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Radni Niezależni Michała Fity o ostatniej konferencji Polowego: To wstyd! „Mieszkańcom należą się przeprosiny od prezydenta i wiceprezydenta”

11.10.2021 00:22 | 24 komentarze | ma.w

Pięcioro radnych Raciborza z klubu, którym kieruje Anna Szukalska, przedstawiło swoje stanowisko w związku z konferencją prasową Prezydenta Miasta Racibórz Dariusza Polowego. Ten 8 października poinformował, że prokuratura kolejny raz umorzyła postępowanie na temat podejrzeń pod adresem Dawida Wacławczyka i uznał, że radni, którzy zawiadomili organy ścigania, winni są przeprosin dla wiceprezydenta.

Radni Niezależni Michała Fity o ostatniej konferencji Polowego: To wstyd! „Mieszkańcom należą się przeprosiny od prezydenta i wiceprezydenta”
Pięcioro radnych, którzy do samorządu weszli z Michałem Fitą - byłym wiceprezydentem Raciborza, nie posłucha apelu Dariusza Polowego o przeprosiny dla wiceprezydenta Wacławczyka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Opozycyjny klub radnych (oprócz Szukalskiej tworzą go jeszcze: Justyna Poznakowska, Marian Czerner, Michał Szukalski i Dawid Łomnicki) apeluje do prezydenta Polowego o zaprzestanie publicznych manipulacji i respektowanie ustalonego w demokratycznym państwie porządku prawnego.

Nieuczciwa manipulacja

- To wstyd, że prezydent Miasta Racibórz nie zna podstawowych zasad prawa i publicznie je kwestionuje poprzez bezpodstawne zarzucanie części radnym pomówień w związku z umorzeniem przez prokuraturę postępowania w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa plagiatu przez Dawida Wacławczyka - piszą radni i tłumaczą, na czym opierają swoją opinię (szczegóły w piśmie, do pobrania poniżej).

- Publiczne zarzucanie niektórym radnym pomówień i przyczynianie się do hejtu jest zwykłą nieuczciwą i bezpodstawną manipulacją ze strony Prezydenta Dariusza Polowego - czytamy dalej.

- To przede wszystkim mieszkańcom należą się przeprosiny zarówno samego Prezydenta Dariusza Polowego jako i obecnego Wiceprezydenta Dawida Wacławczyka za takie wydatkowanie naszych, mieszkańców pieniędzy - podkreślają Niezależni Michała Fity i przypominają, że prezydent zapłacił Dawidowi Wacławczykowi 24 600 zł za opracowanie przez niego koncepcji połączenia Muzeum i Zamku Piastowskiego.

Niekompetentny nie może wzywać do debaty

W swoim piśmie radni opozycji odnoszą się także do wytykania przez D. Polowego odmowy udziału w debacie o gospodarce odpadowej Marianowi Czernerowi. Włodarz wezwał go do rozmowy, w związku ze stwierdzeniem Czernera, że prezydent blefuje w sprawie deficytu w gospodarowaniu śmieciami w mieście. Niezależni uznali, że Polowy nie ma kompetencji do debaty w tej sprawie i wytknęli mu sytuację w składowisku odpadów. Uważają, że prezydent - chociaż sprawuje nadzór nad Zakładem Zagospodarowania Odpadów - nie ma elementarnej wiedzy w tym zakresie i doprowadził do sytuacji kilkudniowego, nielegalnego funkcjonowania składowiska.

Pełna treść stanowiska radnych do pobrania tutaj

Pobierz odp. Radni 11.10.2021.docx (format docx, rozmiar ~16.99 k)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza