Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski PiS i GSM już nie będą się szkalować i sądzić. Podpisali porozumienie

Zakończył się wieloletni konflikt przedstawicieli jastrzębskiego obozu PiS oraz Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej, kierowanej przez Gerarda Weycherta. Strony zgodziły się zakończyć toczące się sprawy sądowe polubownie.

Jastrzębski PiS i GSM już nie będą się szkalować i sądzić. Podpisali porozumienie
Zarząd GSM oraz działacze PiS doszli do porozumienia. Czy skutecznie?

Jastrzębski PiS i GSM już nie będą się szkalować i sądzić. Podpisali porozumienie

13 września Zarząd Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej zawarł porozumienie, kończące wieloletni konflikt z niektórymi przedstawicielami środowiska jastrzębskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Dzięki zaangażowaniu się w negocjacje prezesa Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Gerarda Weycherta, posła na Sejm RP Grzegorza Matusiaka i występującego w charakterze negocjatora radnego Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Tadeusza Sławika, strony zobowiązały się do zakończenia polubownie wszystkich spraw sądowych, w jakich uczestniczyły osoby podpisane pod wspomnianym porozumieniem.

Dogadali się

Strony obiecały sobie również, że nie będą publikować w swoich czasopismach tekstów mogących wywołać wrażenie szkalowania sygnatariuszy porozumienia. - Zarząd GSM, cieszy się, że doszło do tego porozumienia, zdaje sobie sprawę, że konflikty nie służą sprawie naszej Spółdzielni, a drugiej stronie porozumienia nie pomagają w realizacji ich politycznych projektów – informują członkowie zarządu GSM.

Koniec kilkuletniej wojny

Wojenka pomiędzy działaczami PiS na czele z Grzegorzem i Andrzejem Matusiakami a GSM trwała od lat. Dość wspomnieć, że w kwietniu ubiegłego roku radny Andrzej Matusiak opublikował wynikające z przegranego procesu sądowego przeprosiny pod adresem Gerarda Weycherta. Wcześniej nie brakowało licznych przepychanek, wzajemnego kopania dołków, a nawet pikiety przed spółdzielnią. W listopadzie 2018 roku Gerard Weychert zrezygnował z członkostwa w PiS-ie.

Pod porozumieniem podpisali się między innymi: Gerard Weychert - prezes GSM, Agnieszka Cichoń - z-ca prezesa GSM, Radosław Pluta - z-ca prezesa GSM, Dariusz Janicki - redaktor naczelny gazety "Twoja Spółdzielnia", Damian Jeszka - radca prawny GSM, Tadeusz Sławik - radny RM (PiS) - mediator Porozumienia, Grzegorz Matusiak - poseł na Sejm RP (PiS), Andrzej Matusiak - radny RM (PiS), Jerzy Filar - redaktor naczelny gazety "Nasze Jastrzębie", Mirosław Kolb - radny RM (PiS).

Ludzie

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].