Poniedziałek, 6 grudnia 2021

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

Patrol

15 000 złotych strat po zderzeniu toyoty z oplem na Rybnickiej w Raciborzu

05.10.2021 09:09 | 0 komentarzy | żet

Kolizja drogowa, pożar śmieci w lesie oraz pożar trawy na nieużytkach - to interwencje strażaków odnotowane w poniedziałek 4 października.

15 000 złotych strat po zderzeniu toyoty z oplem na Rybnickiej w Raciborzu
Strażacy odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach na ul. Rybnickiej, uprzątnęli jezdnię z resztek pokolizyjnych oraz zmyli z jezdni plamę substancji ropopochodnej. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszystkie służby na Rybnickiej

Do tytułowej kolizji drogowej doszło 4 października około godz. 12.39 na ul. Rybnickiej w Raciborzu. Zderzyły się tam kierowana przez kobietę toyota oraz kierowany przez mężczyznę opel. Na miejscu interweniowali strażacy, ratownicy pogotowia oraz policjanci.

Strażacy udzielili pomocy 45-latce z toyoty. Następnie przebadali ją ratownicy medyczni. Okazało się, że nie odniosła poważniejszych obrażeń. 50-letni kierowca opla wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.

- Sprawczyni to 45-latka z toyoty. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 50-latkowi z opla. Ukarano ją mandatem - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 15 tys. zł.

Owady i pożary

Ponadto 4 października strażacy: