Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Kultura

10 000 Ukraińców mieszka w Rybniku. Mówi się o nich, że są 28. dzielnicą miasta. Z myślą o nich zorganizowano specjalną galę [ZDJĘCIA]

29.09.2021 11:10 | 0 komentarzy | PF
Urząd Skarbowy w Rybniku, Firma RekPol, państwo Joanna i Stanisław Bulandrowie oraz lekarka Natalia Ams to przyjaciele Ukraińców mieszkających w Rybniku. Honorowe tytuły zostały wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się 28 września w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

10 000 Ukraińców mieszka w Rybniku. Mówi się o nich, że są 28. dzielnicą miasta. Z myślą o nich zorganizowano specjalną galę [ZDJĘCIA]
Gala 28 dzielnicy Rybnika. Koncert polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana. Autor zdjęcia: PF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gala 28 dzielnicy Rybnika

Kapituła w skład której weszła Alla Brożyna, Mariusz Wiśniewski oraz senator Marek Plura nadała honorowe obywatelstwo 28 dzielnicy, czyli społeczności ukraińskiej mieszkającej i pracującej w Rybniku (Rybnik ma 27 dzielnic, 28 dzielnica to określenie 10 tysięcznej społeczności ukraińskiej mieszkającej w mieście).
W kategorii przyjazny urząd wyróżnienie odebrał przedstawiciel rybnickiego urzędu skarbowego. Tytuł "Dobry pracodawca" przypadł w udziale firmie RekPol. "Ambasador imigrantów" powędrował w ręce Joanny i Stanisława Bulandrów, natomiast tytuł "Człowiek sukcesu" został nadany lekarce Natalii Ams.

Podczas gali uhonorowano również wolontariuszy  współpracujących z 28 dzielnicą oraz wręczone zostały certyfikaty nauki języka. Całość zwieńczył koncert zespołu Dagadana, który znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music.