Czwartek, 21 października 2021

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Młodzi strażacy z Samborowic okrzyknięci wzorową drużyną

21.09.2021 09:26 | 0 komentarzy | mad

- Dla nas młodzież zawsze była i jest najlepsza – a zdobywane odznaczenia i puchary, już nie wspominając o tak zaszczytnym tytule Najlepszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Polsce w 2020 roku, tylko nas w tym utwierdzają - mówią w jednostce.

Młodzi strażacy z Samborowic okrzyknięci wzorową drużyną
Z rąk wiceprezes ZOSP RP Teresy Tiszbierek puchar odebrała Alicja Martinus
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 10 września w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 5 w Warszawie odbyło się spotkanie laureatów XII konkursu "Najlepsi z Najlepszych", gdzie Jury jednogłośnie za wzorową drużynę uznało Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP w Samborowicach, a tytuły najlepszych opiekunów otrzymali Michaela Pośpiech i Roman Pośpiech.

To kolejne wyróżnienie, jakim mogą pochwalić się strażacy z Samborowic (gm. Pietrowice Wielkie).

Największy sukces

- Na spotkaniu została przedstawiona nasza działalność za rok 2020, dostaliśmy mnóstwo pochwał i gratulacji. Po przedstawieniu działalności został nam wręczony pamiątkowy puchar przez panią wiceprezes ZOSP RP Teresę Tiszbierek, zostaliśmy uhonorowani mnóstwem nagród takich jak: zestaw gier, ekran multimedialny, piłkarzyki, xbox, głośniki kolumnowe, piłki do siatkówki i piłki nożnej, koszulki organizacyjne itd., co zważając na fakt, że jesteśmy w trakcie remontu świetlicy młodzieżowej, która za niedługo będzie znajdowała się przy naszej remizie, zachęci młodzież do uczęszczania do niej, a mamy nadzieję że i do naszej remizy - dodają strażacy w relacji zamieszczonej w mediach społecznościowych.

To największy sukces, jaki odniosła samborowicka młodzieżowa drużyna, a przyczynili się do tego: Kilian Jeremiasch, Julia Koczy, Karolina Gans, Martin Rosina, Estera Koterba, Oliver Brahman, Igor Otlik, Julia Parys, Fabian Pośpiech, Wiktoria Otlik, Emilia Polak, Julia Grzegorczyk, Izabela Gans, Natalia Grzegorczyk, Amelia Martinus, Paulina Solich, Klaudia Trojańska, Alicia Martinus, Bianka Koterba, Robert Janik, Artur Mrowiec, Dawid Knura, Ania Kuklewicz, Agata Strzybny, Hanna Pośpiech, Kamila Solich, Patryk Solich, Kuba Delanowski, Sabina Kubik, Krzysztof Frańczuk.

Opiekunowie: Michaela Pośpiech, Adam Kramarczyk, Patryk Grzegorczyk, Marek Martinus, Paweł Kramarczyk, Roman Pośpiech.

Dla kogo konkurs?

Organizatorem konkursu "Najlepsi z Najlepszych" na Wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej opiekuna jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej (ZG ZOSP RP).

Jego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnej i wyróżniającej się MDP, której praca przyczynia się do popularyzowania ochrony przeciwpożarowej i zasad bezpieczeństwa, tradycji ruchu strażackiego, jak również promowania idei wspólnej pracy na różnych płaszczyznach (kulturalnej, sportowej, społecznej, informacyjnej, itp.).

W trakcie swojej wizyty w Warszawie ochotnicy z Samborowic oglądali również zbiory muzealne i sale z ekspozycjami strażackimi, które zdobią pomieszczenia Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 5 w Warszawie.