Czwartek, 21 października 2021

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Dzień bez samochodu w Jastrzębiu-Zdroju!

17.09.2021 10:30 | 1 komentarz | NM

22 września to dzień, w którym wszystkie autobusy komunikacji miejskiej pojadą za darmo! A to wszystko w ramach akcji Dzień bez Samochodu. Tego dnia zachęca się mieszkańców Jastrzębia, by wsiedli na rower lub do autobusu i zrezygnowali z samochodu. 

Dzień bez samochodu w Jastrzębiu-Zdroju!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zostaw auto w domu i jedź autobusem za darmo

Samochód nie jest jedynym możliwym środkiem transportu w miastach. Często wygodniej, a przede wszystkim zdrowiej wybrać autobus komunikacji miejskiej czy wsiąść na rowerem. Szczególnie 22 września, na zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju po raz kolejny proponuje użytkownikom samochodów bezpłatną komunikację miejską. Wszystko za sprawą obchodzonego w Polsce od 2002 roku Europejskiego Dnia bez Samochodu. W tym roku dzień ten przypada w środę 22 września. Bez biletu może podróżować osoba posiadająca przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamości. Co ważne, kierowcy mogą podróżować za darmo cały dzień, wszystkimi liniami MZK, a więc na terenie kilkunastu gmin regionu.

Międzynarodowy Dzień bez Samochodu jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Organizacje ekologiczne, samorządy, przedsiębiorstwa komunikacji publicznej oraz miłośnicy rowerów zachęcają, by w tym dniu zostawić samochód przed domem i skorzystać z alternatywnych metod transportu – właśnie rowerów albo miejskich autobusów.