Piątek, 15 października 2021

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Patrol

Opady deszczu przysporzyły pracy strażakom. W Kuźni Raciborskiej droga wojewódzka zamieniła się w bajoro, w Budziskach woda zalewała dom

17.09.2021 09:15 | 0 komentarzy | żet

Wypompowanie wody z zalanej drogi, próba zabezpieczenia dachu budynku jednorodzinnego oraz ugaszenie niewielkiego pożaru w Gródczankach - to interwencje naszych strażaków z 16 września 2021 r.

Opady deszczu przysporzyły pracy strażakom. W Kuźni Raciborskiej droga wojewódzka zamieniła się w bajoro, w Budziskach woda zalewała dom
Strażacy nie zdołali wejść na uszkodzonych dach budynku przy ul. Polnej w Budziskach (fot. OSP Siedliska).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- 16 września minął stosunkowo spokojnie. Zdarzeń nie było tak dużo - mówi nam kpt. Mateusz Wyrba, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godz. 18.55. Dotyczyło ono ulicy Kozielskiej w Kuźni Raciborskiej, gdzie po opadach deszczu utworzyło się rozlewisko o długości około 50 metrów. Droga była nieprzejezdna. - Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wypompowali wodę - mówi kapitan Wyrba. Przyczyną zdarzenia była niedrożność studzienki kanalizacyjnej.

Kolejne interwencja to ul. Polna w Budziskach (godz. 19.24), gdzie przez uszkodzony dach woda opadowa zalewała wnętrze budynku jednorodzinnego. Warunki miejscowe wykluczyły użycie drabiny mechanicznej. Strażacy próbowali zabezpieczyć dach korzystając z przenośnych drabin. - Były z tym trudności, nie można było przeprowadzić tych działań w sposób bezpieczny - dodaje kpt. Mateusz Wyrba. Ostatecznie odstąpiono od interwencji.

Ostatnia akcja polegała na ugaszeniu pożaru opony przy ul. Wiejskiej w Gródczankach.

Dodajmy, że 17 września strażacy interweniowali już na ul. Raciborskiej w Krowiarkach. Usunęli konar drzewa, który zatarasował przejazd drogą.