Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Grzybiarze natrafili na ogień. Strażacy szybko opanowali sytuację

Pożar nie zdążył się rozwinąć. Strażacy ugasili ogień, a następnie sprawdzili pożarzysko kamerą termowizyjną.

Grzybiarze natrafili na ogień. Strażacy szybko opanowali sytuację
Niewykluczone, że przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).

Szybka akcja

14 września o godz. 10.19 strażacy interweniowali w rejonie ul. Rudzkiej w Kuźni Raciborskiej. Grzybiarze zauważyli niewielki pożar w lesie. Do akcji skierowano sześć zastępów strażaków, służby leśnej oraz policję.

- Od razu poderwano też dromadera (samolot gaśniczy - red.), jednak po przyjeździe na miejsce samolot zawrócono ze względu na niewielki rozmiar pożaru - mówi bryg. Roland Kotula.

Paliła się ściółka leśna na powierzchni kilku metrów kwadratowych. Strażacy ugasili ogień, przekopali ściołę, a na koniec sprawdzili miejsce kamerą termowizyjną.

Gaz w bloku, kolizja w Rudach, osy i szerszenie

Akcja w Kuźni Raciborskiej to jedna z kilku interwencji raciborskich strażaków z 14 września. O godz. 9.04 strażacy udali się na ul. Wandy w Raciborzu. Zgłaszający informowali o zapachu gazu, który miał być wyczuwalny w budynku. Strażacy oraz pracownicy pogotowia gazowego nie stwierdzili obecności gazu w atmosferze. Piszemy o tym tutaj:

Kolejna interwencja strażaków dotyczyła kolizji drogowej na ul. Szybki w Rudach. Zderzyły się tam samochód osobowy citroen c3 oraz motorower. Policjanci ukarali mandatem 81-letniego kierowcę citroena. Piszemy o tym tutaj:

Ponadto strażacy usuwali gniazda os i szerszeni w Górkach Śląskich (ul. Ofiar Oświęcimskich), Łubowicach (ul. Eichendorffa) oraz Raciborzu (ul. Widokowa).

Oprócz tego strażacy zmyli plamę ropy z jezdnię ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Przyczyną zdarzenia było uszkodzenie baku samochodu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].