środa, 26 stycznia 2022

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Patrol

Akcja strażaków w bloku przy ulicy Wandy w Raciborzu

15.09.2021 10:07 | 0 komentarzy | żet

Zgłaszający informowali o zapachu gazu na klatce schodowej budynku.

Akcja strażaków w bloku przy ulicy Wandy w Raciborzu
Strażacy nie stwierdzili obecności gazu w atmosferze, jednak natrafili na butle z propanem-butanem.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gaz w bloku

14 września strażacy interweniowali jeszcze przy ul. Wandy w Raciborzu. Zgłaszający informowali o zapachu gazu, który miał być wyczuwalny w budynku. Strażacy oraz pracownicy pogotowia gazowego nie stwierdzili obecności gazu w atmosferze. Jednak w trakcie kontroli pomieszczeń w budynku natrafili na kilka butli z propanem-butanem. Przepisy zakazują używania butli w sytuacji, gdy budynek jest podłączony do sieci gazowej. Tak było w tym przypadku.

- Strażacy wydali zakaz używania przenośnych butli z propanem-butanem - mówi bryg. Roland Kotula, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Kolizja, pożar lasu, osy i szerszenie

O godz. 10.19 strażacy interweniowali w rejonie ul. Rudzkiej w Kuźni Raciborskiej. Grzybiarze zauważyli niewielki pożar w lesie. Do akcji skierowano sześć zastępów strażaków, służby leśnej oraz policję. Paliła się ściółka leśna na powierzchni kilku metrów kwadratowych. Strażacy ugasili ogień, przekopali ściołę, a na koniec sprawdzili miejsce kamerą termowizyjną. Niewykluczone, że przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie. Piszemy o tym tutaj:

Kolejna interwencja strażaków dotyczyła kolizji drogowej na ul. Szybki w Rudach. Zderzyły się tam samochód osobowy citroen c3 oraz motorower. Policjanci ukarali mandatem 81-letniego kierowcę citroena. Piszemy o tym tutaj:

Ponadto strażacy usuwali gniazda os i szerszeni w Górkach Śląskich (ul. Ofiar Oświęcimskich), Łubowicach (ul. Eichendorffa) oraz Raciborzu (ul. Widokowa).

Oprócz tego strażacy zmyli plamę ropy z jezdnię ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Przyczyną zdarzenia było uszkodzenie baku samochodu.