Czwartek, 23 września 2021

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Akademia Aktywnego Rydułtowika „rozruszała” mieszkańców Rydułtów i nie tylko [ZDJĘCIA]

15.09.2021 06:58 | 0 komentarzy | apa

W tegorocznej edycji Akademii Aktywnego Rydułtowika 2021 najmłodsza uczestniczka miała 9 lat, natomiast najstarszy uczestnik 92 . Nie ma limitów wiekowych, nie liczy się kondycja - każdy mógł wziąć udział w zajęciach i spędzić wolny czas w aktywny sposób.

Akademia Aktywnego Rydułtowika „rozruszała” mieszkańców Rydułtów i nie tylko [ZDJĘCIA]
Zdjęcie zrobione podczas jednych z zajęć organizowanych w ramach akademii. Fot. Akademia Aktywnego Rydułtowika 2021.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akademia Aktywnego Rydułtowika 2021 miała pokazać mieszkańcom regionu, że warto aktywnie spędzać wolny czas.Bez względu na wiek, regularna aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie w kształtowaniu zdrowia i bycia w formie przez długie lata. - Dlatego specjalnie dla mieszkańców stworzyliśmy aż 7 różnych sposobów na aktywność fizyczną, która jest odpowiednia dla osób w każdym wieku i niezależnie od ich kondycji fizycznej - mówi Marek Wystyrk, prezes Stowarzyszenia Moje Miasto z Rydułtów. 

Ruch jest dobry dla każdego 

Projekt nie był przeznaczony tylko dla Rydułtowian. - W zajęciach brali udział mieszkańcy całego powiatu wodzisławskiego, rybnickiego i raciborskiego - mówi M. Wystyrk. Dodaje, że uczestnikom opłacało się dojeżdżać z innych miejscowości, ponieważ oferta zajęć była bardzo atrakcyjna i różnorodna. Osoby, które chciały spróbować swoich sił w bieganiu, mogły raz w tygodniu uczestniczyć w slow joggingu, czyli w powolnym bieganiu. Ponadto, odbywały się też zajęcia z pilatesu i nordic walking. Organizowane były wspólne wyjścia na basen i na siłownie na wolnym powietrzu. Odbywały się też wycieczki rowerowe i w góry - z przewodnikiem. - Nie ma ograniczeń wiekowych, każdy da radę i może wziąć udział w zajęciach. Ćwiczymy pod okiem profesjonalnych trenerów - mówi M. Wystyrk. Według pierwotnego planu, przewidywana liczba uczestników to 30 osób, na zajęcia zapisywało się jednak dwa razy tyle. 

Dlaczego powstała Akademia Aktywnego Rydułtowika? 

Stowarzyszenie Moje Miasto aktywnie wspiera seniorów i jak tłumaczy Marek Wystyrk, młodsi mieszkańcy miasta apelowali o to, aby dla nich też zorganizować jakieś aktywności. - Robimy dużo dla seniorów, a faktycznie nie organizowaliśmy zajęć dla osób młodszych. Dlatego wraz z grupą „Aktywni Rydułtowy” stworzyliśmy akademię - dodaje.