Czwartek, 23 września 2021

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Jaka pogoda w regionie w najbliższych dniach? Słońce za chmurami i ochłodzenie

14.09.2021 11:38 | 0 komentarzy | art

Cieszmy się ostatkami ciepłej i słonecznej pogody. Na horyzoncie zbierają się chmury, a wraz z nimi spadnie temperatura. Przedstawiamy prognozę pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na najbliższe 10 dni.

Jaka pogoda w regionie w najbliższych dniach? Słońce za chmurami i ochłodzenie
W najbliższych dniach słońce schowa się niestety za chmurami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wtorek 14 września na terenie Subregionu Zachodniego (powiaty raciborski, rybnicki, wodzisławski, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Żory) słońce świeci w pełni, a maksymalna temperatura wyniesie 24 stopnie C. Jutro, tj. w środę 15 września jeszcze cieplej, bo 25, a na krańcach zachodnich Subregionu 26 st. C. Ale jutrzejszy dzień przyniesie również wzrost zachmurzenia. Około południa chmury zasnują okolice Raciborza, a w kolejnych godzinach przysłonią słońce nad całym Subregionem. Ta sytuacja według prognoz ma potrwać do poniedziałku 20 września, kiedy słońce znów ma się zacząć przebijać przez chmury, choć nie na długo. 

Zachmurzeniu towarzyszyć będzie spadek temperatury, choć nie natychmiastowy, bowiem w czwartek 16 września słupki termometrów mają wskazać w naszym regionie nawet 26 st. C. Za to w najbliższy piątek czeka nas mocny temperaturowy zjazd w dół. I to nawet o 10 stopni, bo termometry wskażą około 16-17 st. C w najcieplejszym momencie dnia. Rano może też popadać.

Sobota nieco cieplejsza - z temperaturami rzędu 18-19 st. C. Ale dość wietrznie - wiatr w porywach do 25 km/h. W niedzielę ma nas czekać powrót do temperatur rzędu 17 st. C. Podobnie ma być w poniedziałek, we wtorek temperatury mają nieco wzrosnąć - do 18-19 st. C. W godzinach popołudniowych może spaść trochę deszczu. Następna środa i czwartek (22 i 23 września) znów temperatury w granicach 17 st. C. Pochmurno, ale bez deszczu.